Wybierz region

Wybierz miasto

  Euforia we Włoszech - po 200 tys. euro dla piłkarzy

  Autor: (PG)

  2007-05-25, Aktualizacja: 2007-05-26 07:32 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Dwa gole strzelone Liverpoolowi przez Filippo Inzaghiego zaprowadziły Milan do Raju - takie są głosy włoskiej prasy po zdobyciu przez mediolański klub siódmego już w dziejach Pucharu Ligi Mistrzów.

  Dwa gole strzelone Liverpoolowi przez Filippo Inzaghiego zaprowadziły Milan do Raju - takie są głosy włoskiej prasy po zdobyciu przez mediolański klub siódmego już w dziejach Pucharu Ligi Mistrzów. SuperPippo, bo tak nazywany jest Inzaghi, jest bohaterem wszystkich gazet, a jego największym fanem - prezes Milanu Silvio Berlusconi.


  Prasa pisze, że były premier ujawnił po meczu w Atenach, że Inzaghi obiecał mu te dwa gole. Berlusconi był tak zaangażowany w ten mecz i tak energicznie biegał po stadionie przed jego rozpoczęciem przysiadając na ławce rezerwowych, że brakowało tylko tego, żeby sam w nim zagrał.
  Królują w prasie oczywiście zdjęcia Filippo Inzaghiego, który otrzymał nowy przydomek "Super Euro Pippo", a za swą grę oceniony został na dziewięć punktów. -Dla takich chwil warto się urodzić - powiedział Inzaghi. - Piłka nożna jest moim życiem.
  Ale włoska prasa zauważa, że w pamiętnym meczu dwa lata temu Milan przegrał w finale z Liverpoolem, choć grał dwa razy lepiej niż angielski klub, zaś w środę triumfował w gorszym stylu. - To była niezapomniana noc - mówi Gennaro Gattuso. - To zwycięstwo jest odpowiedzią wszystkim tym, którzy mówią o kryzysie włoskiej piłki. W ciągu roku - przypomniał - zdobyliśmy Puchar Ligi Mistrzów i mistrzostwo świata.
  Eksponowana jest fotografia, na której 38-letni kapitan Milanu, Paolo Maldini wznosi Puchar Europy. Maldini po raz piąty sięgnął po Puchar Europy. Bardziej utytułowany od niego jest tylko Francisco Gento, który w latach 1956-66 sześciokrotnie zdobył z Realem Madryt to trofeum.
  - Piąty raz jest ciągle piękny - powiedział Maldini. - To mogłoby być wspaniałe zakończenie mojej kariery, ale ja nie rezygnuję z gry. Chcę to jeszcze raz przeżyć w przyszłym roku.
  Zyski AC Milan po zdobyciu piłkarskiego Pucharu Europy zostały oszacowane w Mediolanie na około 67 milionów euro. 33 miliony z tej kwoty - to efekt wpływów z praw transmisyjnych do meczów i premii. Ponadto za finał w Atenach mediolański klub otrzyma sześć milionów, a UEFA za zdobycie Pucharu Europy przekaże Milanowi premię w wysokości 1,5 mln euro. Sprzedaż biletów na mecze LM, rozgrywane na stadionie San Siro - to wpływy rzędu 9,26 mln euro. Pozostałą część ogólnej kwoty stanowią dotacje od wielu sponsorów. Każdy piłkarz Milanu, za wygraną w finale Ligi Mistrzów, otrzymał indywidualnie po 200 tysięcy euro.

  Sonda

  Czy podoba Ci się pomysł wprowadzenia mundurków szkolnych?

  • tak (51%)
  • nie (47%)
  • nie mam zdania (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.