Wybierz region

Wybierz miasto

  GIro D'Italia: Szybki jak Petacchi

  Autor: (OPR. FRAP)

  2007-05-24, Aktualizacja: 2007-05-24 07:31 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Włoch Alessandro Petacchi (grupa Milram) wygrał w miejscowości Pinerolo 11. etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia. Koszulkę lidera zachował jego rodak Andrea Noe (Liquigas).

  Włoch Alessandro Petacchi (grupa Milram) wygrał w miejscowości Pinerolo 11. etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia. Koszulkę lidera zachował jego rodak Andrea Noe (Liquigas). Petacchi, który jedzie w koszulce najlepszego sprintera, zwyciężył w swoim stylu, najszybciej finiszując z peletonu, ale sukces nie przyszedł mu łatwo - minimalnie wyprzedził rodaka Gabriele Balducciego i Australijczyka Robbiego McEwena.


  Na finiszu etapu kilkunastu kolarzy straciło równowagę na śliskiej od świeżej farby szosie. Zawodnicy przewracali się niezależnie od siebie; wśród poszkodowanych znaleźli się mistrz świata Paolo Bettini i lider wyścigu Andrea Noe. Kolarze potraktowali XI etap ulgowo, oszczędzając siły na dzisiejszą wspinaczkę do stacji narciarskiej Briancon. W klasyfikacji generalnej nie nastąpiły żadne zmiany - Noe wyprzedza o ponad minutę Marzio Bruseghina i Davida Arroyo. Sylwester Szmyd jest nadal 47.
  W innym wieloetapowym wyścigu kolarskim - Dookoła Katalonii prowadzi Hiszpan Imanol Erviti (Caisse d'Epargne). Wczorajszy, III etap wygrał Australijczyk Allan Davis z grupy Discovery. O zwycięstwie na mecie w Tarredze decydował sprinterski finisz, na którym Davis pokonał swojego rodaka Badena Cooke'a i Włocha Daniele Bennatiego.

  Sonda

  Czy podoba Ci się pomysł wprowadzenia mundurków szkolnych?

  • tak (51%)
  • nie (47%)
  • nie mam zdania (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.