Wybierz region

Wybierz miasto

  Malutki Ogr

  Autor: (WJUR)

  2007-05-16, Aktualizacja: 2007-05-22 13:23 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Trwają nagrania dialogów do polskiej wersji językowej filmu "Shrek 3", kolejnej części jednego z największych przebojów kinowych ostatnich lat. Bohaterowi tytułowemu głosu użyczy jak zwykle Zbigniew Zamachowski, Osła ...

  Trwają nagrania dialogów do polskiej wersji językowej filmu "Shrek 3", kolejnej części jednego z największych przebojów kinowych ostatnich lat. Bohaterowi tytułowemu głosu użyczy jak zwykle Zbigniew Zamachowski, Osła dubbinguje oczywiście Jerzy Stuhr. Nowa postać w bajce, Śpiąca Królewna, będzie mówić głosem Aleksandry Kwaśniewskiej, córki byłego prezydenta, która po sukcesach w Tańcu z Gwiazdami zaczyna karierę aktorską.


  Na ścieżce dźwiękowej pojawią się także Wojciech Mann i Krzysztof Materna. - Shrek i Fiona zakochali się w sobie i pobrali w pierwszym filmie. W drugim poznali rodziców i rodzinę panny młodej. Taka była naturalna kolej rzeczy. Okazuje się jednak, że dla Shreka nie jest to naturalne, jest przekonany, że nie byłby dobrym ojcem - mówi reżyser Chris Miller, zdradzając jedną z największych tajemnic scenariusza. Kolejna część filmu opowiada o niechęci Shreka do rządzenia Zasiedmiogórogrodem. Ogr usilnie poszukuje zastępcy, zaginionego kuzyna Fiony, tymczasem powraca Książę z Bajki, próbując przejąć władzę.

  Filmy o przygodach Shreka zgromadziły na świecie 1,4 mld USD wpływów i sprzedały się do dzisiaj w ponad 90 mln egzemplarzy DVD. Oryginalny "Shrek" zgromadził 479 mln USD i sprzedał się w 50 mln sztuk DVD. Kiedy "Shrek 2" został wprowadzony do kin 19 maja 2004 roku, miał największe pięciodniowe otwarcie w historii. Stał się trzecim najlepiej zarabiającym filmem wszechczasów - 920 mln USD wpływów. W przyszłym roku filmowa historia zostanie przeniesiona na deski Broadwayu jako "Shrek: The Musical. "

  "Shrek 3" wchodzi na ekrany amerykańskie w najbliższy piątek, do polskich kin trafi 29 czerwca.

  Sonda

  Czy podoba Ci się pomysł wprowadzenia mundurków szkolnych?

  • tak (51%)
  • nie (47%)
  • nie mam zdania (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.