Wybierz region

Wybierz miasto

  Po raz pierwszy na scenie

  Autor: (matr)

  2007-05-28, Aktualizacja: 2007-05-28 11:57 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Ponad tydzień w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej swoje aktorskie możliwości prezentowali podopieczni przedszkoli z niemal całego powiatu. Odbywał się tam XI Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych.

  Ponad tydzień w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej swoje aktorskie możliwości prezentowali podopieczni przedszkoli z niemal całego powiatu. Odbywał się tam XI Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych. - W tym roku zaprezentowało się 26 grup, zarówno mniejszych, z bocheńskich przedszkoli, jak i większych, z pobliskich miejscowości - mówi Dorota Rzepka, dyrektor biblioteki. Pomysł narodził się w czasie rozmów z nauczycielami.


  - W czasie zajęć przedszkolnych powstaje wiele ciekawych inscenizacji, których wcześniej nie było okazji wystawić przed publicznością - dodaje Dorota Rzepka.
  Przedszkolaki podczas przeglądu miały okazję zaprezentować się przed rówieśnikami, a także obejrzeć swoich kolegów. Dla wielu z nich był to pierwszy występ przed publicznością. Na widowni zasiedli rodzice, rodzeństwo i dziadkowie, którzy chętnie oklaskiwali aktorskie prezentacje najmłodszych.
  - Nie ma tu miejsca na konkurencję, na wszystkich czekały upominki i pamiątkowe dyplomy, gdyż dzieci są zawsze wspaniale przygotowane - opowiada dyrektorka biblioteki.
  Impreza organizowana jest już od 10 lat i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. - Na początku udział brały tylko przedszkolaki z terenu miasta. Od 1999 r. występują także grupy uczące się w podbocheńskich wioskach. Po występach dzieci mają także okazję poznać bibliotekę. Organizowane są dla nich krótkie wycieczki po książnicy. W czasie tych wypraw mają okazję zobaczyć jak przebiega praca w tej instytucji.

  Sonda

  Czy podoba Ci się pomysł wprowadzenia mundurków szkolnych?

  • tak (51%)
  • nie (47%)
  • nie mam zdania (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.