Wybierz region

Wybierz miasto

  Pożegnanie Profesora

  Autor: (ds)

  2007-05-24, Aktualizacja: 2007-05-24 09:29 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Jednego z najbardziej znanych i popularnych krakowian przyszli wczoraj pożegnać na cmentarzu Rakowickim ci, którzy Profesora znali osobiście, jak również osoby, które poznały go wyłącznie z jego audycji, książek i ...

  Jednego z najbardziej znanych i popularnych krakowian przyszli wczoraj pożegnać na cmentarzu Rakowickim ci, którzy Profesora znali osobiście, jak również osoby, które poznały go wyłącznie z jego audycji, książek i opowieści.
  Profesor Wiktor Zin był nie tylko architektem, który pozostawił trwałe ślady swej pracy w Krakowie i całym kraju. Jego największą zasługą jest to, że nauczył nas dostrzegać piękno we wszystkim, co nas otacza. Począwszy od wielkich budowli i ich detali, po przyrodę, której - co zawsze podkreślał - jesteśmy częścią. I najważniejsze: uczył nas o to wszystko dbać.


  Wczoraj pożegnaliśmy także autora sobotnich felietonów w "Gazecie Krakowskiej". Będzie nam go brakowało. Dziękujemy, Panie Profesorze.


  W ostatniej drodze towarzyszyli Profesorowi m.in. kardynałowie Franciszek Macharski i Stanisław Dziwisz, przedstawiciele władz miasta, województwa, stowarzyszeń twórczych, wyższych uczelni, ministerstwa kultury i Polskiej Akademii Nauk.

  Sonda

  Czy podoba Ci się pomysł wprowadzenia mundurków szkolnych?

  • tak (51%)
  • nie (47%)
  • nie mam zdania (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.