Wybierz region

Wybierz miasto

  Reklamujcie się, bo Amerykanie nie mają pojęcia o waszym istnieniu

  Autor: ANNA ZIELIŃSKA

  2007-05-23, Aktualizacja: 2007-05-23 09:16 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Kraków odwiedziło w ub. roku 8 mln turystów, niestety niewielu z USA. W statystykach turystycznych figurują na trzecim czy czwartym miejscu - mówi Grażyna Leja, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. turystyki.

  Kraków odwiedziło w ub. roku 8 mln turystów, niestety niewielu z USA. W statystykach turystycznych figurują na trzecim czy czwartym miejscu - mówi Grażyna Leja, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. turystyki. Amerykański portal internetowy www.orbitz.com umieścił Kraków na liście pięciu miejsc, które trzeba w tym roku odwiedzić, jednak amerykańskie biura podróży nie mają Polski wswojej ofercie.


  - Amerykanie w ogóle nie znają Polski, jeżdżą ci, którzy mają polskie korzenie - mówi Marion Cockayne właścicielka amerykańskiego operatora wycieczek. Przedstawiciele dziewięciu touroperatorów, którzy specjalizują się w sprzedaży pakietów usług turystycznych, przyjechało na osiem dni do Polski. Połowę tego czasu spędzają w Małopolsce (Kraków, Wieliczka, Zakopane, Częstochowa, Oświęcim). Wczoraj w Urzędzie Miasta Krakowa oglądali prezentację na temat Krakowa: "Krakow - the best palce to visit" i rozmawiali z przedstawicielami kilkunastu krakowskich biur podróży.
  - To pierwszy etap pozyskiwania rynku amerykańskiego. Cztery lata temu z Moskwy też nie było żadnych wycieczek do Polski ani do Krakowa. W wyniku zabiegów naszych i Polskiej Organizacji Turystycznej teraz mają je wszystkie większe rosyjskie biura i Rosjanie stanowią ok. 17 proc. turystów, którzy nas odwiedzają - mówi Leja. Pod koniec marca przyszłego roku zostanie uwolnione niebo pomiędzy Ameryką a Europą i z Balic do USA będą mogły latać różne inne linie lotnicze, a nie tylko jak dotąd LOT.

  Sonda

  Czy podoba Ci się pomysł wprowadzenia mundurków szkolnych?

  • tak (51%)
  • nie (47%)
  • nie mam zdania (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.