Wybierz region

Wybierz miasto

  Szykują się zmiany w bocheńskiej służbie zdrowia

  Autor: (stod)

  2007-05-24, Aktualizacja: 2007-05-24 09:17 źródło: Polska Gazeta Krakowska

  Władze powiatu zamierzają przyłączyć bocheńskie Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Załoga Pogotowia jest pełna obaw o swoją przyszłość. W poniedziałek próbowała przekonać starostę Jacka Pająka, że placówka świetnie sobie ...

  Władze powiatu zamierzają przyłączyć bocheńskie Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Załoga Pogotowia jest pełna obaw o swoją przyszłość. W poniedziałek próbowała przekonać starostę Jacka Pająka, że placówka świetnie sobie radzi jako samodzielny zakład i połączenie ich jest niecelowe. We wtorek Zarząd Powiatu przychylił się jednak do takiego rozwiązania.


  Z problemem pogotowia bocheński starosta boryka się od pierwszych dni pełnienia swojej funkcji. W grudniu ubiegłego roku ujawnił się wewnętrzny konflikt tlący się wśród załogi zakładu. Próby mediacji nie przynosiły rezultatu więc władze powiatu zaczęły zastanawiać się nad rozwiązaniem sporu przez zdecydowane pociągnięcia. Rozważano zmianę na stanowisku kierownika Pogotowia lub połączenie placówki ze szpitalem powiatowym.
  Sprawa ewentualnego połączenia jednostek omawiana była na Komisji Zdrowia oraz na Zarządzie Powiatu. W obu przypadkach uznano, że będzie to najlepsze rozwiązanie, zwiększające poziom bezpieczeństwa mieszkańców stutysięcznego powiatu. - Obecnie Pogotowie to skłócona wewnętrznie struktura, co może rzutować na jakość świadczonych usług - tłumaczy starosta Jacek Pająk. Ale wyjaśnia, że to nie jedyna przesłanka do podjęcia takiej decyzji. Ważne są bowiem także argumenty ekonomiczne (racjonalizacja kosztów bieżących) oraz społeczne - dzięki takiemu rozwiązaniu pacjent ma mieć kompleksową opiekę, od momentu wypadku do zakończenia procesu leczenia. Ostateczną decyzję podejmie Rada Powiatu. Wcześniej taki zamiar zaopiniować muszą Rady Społeczne obu placówek (nie są to opinie wiążące), zgodę musi także wyrazić wojewoda.

  Sonda

  Czy podoba Ci się pomysł wprowadzenia mundurków szkolnych?

  • tak (51%)
  • nie (47%)
  • nie mam zdania (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.