Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gwiazdy na premierze serialu „Belle Epoque” w Sukiennicach [ZDJĘCIA]

red.
„Belle Epoque” to zderzenie dwóch różnych światów. Miłości, namiętności i piękna epoki z brutalnymi zbrodniami, które na początku XX wieku wstrząsnęły Krakowem. W piątek, 10 lutego, w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, odbyła się uroczysta premiera serialu.

To jedna z najgłośniejszych premier wiosennej ramówki TVN. „Serial inny niż wszystkie”, „zawładnie sercami widzów” - to tylko niektóre z określeń, które pojawiały się w mediach przy okazji zapowiedzi tej nowości.

Miejscem akcji jest Kraków w 1908 r. W mieście kwitnie życie towarzyskie a jego esencją są wytworne bale, romanse oraz skandale obyczajowe. W tym pięknym, pozornie bezpiecznym i beztroskim świecie czai się zło. W zaułkach krakowskich ulic i na przedmieściach dochodzi do wstrząsających zbrodni…

Jedną z ofiar grasującego mordercy jest Aleksandra Edigey–Korycka, matka głównego bohatera. Informacja o jej zabójstwie odbija się szerokim echem wśród mieszkańców. Dociera także do Jana Edigeya-Koryckiego, który natychmiast wraca w rodzinne strony. Intuicja podpowiada mu, że ta sprawa nie została jeszcze wyjaśniona do końca… Aby poznać motyw zbrodni i znaleźć prawdziwego zabójcę, Korycki korzysta z pomocy dawnego przyjaciela Henryka Skarżyńskiego i jego siostry Weroniki. To właśnie oni, jako pierwsi w Galicji, wprowadzają do medycyny sądowej nowe metody śledcze.

Po powrocie do Krakowa Jan musi zmierzyć się także ze swoją przeszłością i tragicznym wydarzeniem sprzed lat. Tą sprawą żyli wszyscy mieszkańcy - Korycki został oskarżony o zabójstwo brata swojej ukochanej! Czy po latach odzyska dobre imię i oczyści się z zarzutów? Czy dostanie od Konstancji jeszcze jedną szansę?

„Belle Epoque” to nie tylko inspirowany faktami i trzymający w napięciu kryminał, ale także niezapomniana podróż do jednego z najpiękniejszych okresów. Zanim na planie serialu padł pierwszy klaps, przez blisko dwa lata dokumentowano epokę. Przejrzano aż 10 000 zdjęć, aby w pełni odtworzyć klimat tamtych czasów. Jedną z największych atrakcji produkcji są unikalne stroje, które przygotowano dla blisko 200 aktorów i ponad 2000 statystów. Bogato zdobione suknie, fraki i inne stroje sprowadzono m.in. z największej wypożyczalni na świecie – londyńskiego Angels. To właśnie stamtąd pochodzą kostiumy, które wykorzystywano także w takich produkcjach jak „Gra o Tron”, „Wielki Gatsby” czy „Grand Budapest Hotel”.

ZOBACZ TAKŻE: Policja radzi, jak zapobiegać kradzieżom samochodów

źródło: naszemiasto.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto