Jan, Paweł i Karol, trojaczki z Wiśnicza, mają już pięć lat Jan, Paweł i Karol, trojaczki z Wiśnicza, mają już pięć lat

Jan, Paweł i Karol, trojaczki z Wiśnicza, mają już pięć lat. (© M.Wiecek-Cebula)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jan, Paweł i Karol, trojaczki z Wiśnicza, mają już pięć lat.

Wyjątkową oprawę będą miały obchody piątych urodzin papieskich trojaczków z Nowego Wiśnicza. W wielkanocny poniedziałek zaplanowano je w tamtejszym ratuszu. Maluchy odsłonią tablicę poś- więconą Janowi Pawłowi II.

Chłopcy przyszli na świat 6 kwietnia 2005 roku, w czasie gdy cały świat opłakiwał odejście polskiego papieża. O tym, że będą trojaczki, ich rodzice - Kinga i Janusz Adamcowie wiedzieli od początku ciąży. To sporo czasu. W każdym razie wystarczająco dużo, by oswoić się z myślą, że zamiast jednego łóżeczka trzeba będzie kupić aż trzy. O wyborze imion rodzice zdecydowali spontanicznie. Wtedy nie mówiło się zresztą o niczym innym.
- Imiona? To było oczywiste. Poza tym mieć takiego patrona, i to wszyscy w trojkę, to mało komu się zdarza. Wybraliśmy Wielkiego Człowieka dla małych ludzi - mówi Janusz Adamiec.

Adamcowie są przekonani, że Ojciec Święty w jakiś specjalny sposób opiekuje się ich synami. - To zresztą widać gołym okiem. Chłopcy są wyjątkowo spokojni. Nigdy nie chorowali. Nie sprawiają żadnych problemów wychowawczych - mówi Kinga.

Maluchy chodzą do przedszkola w Katowicach, gdzie pracują ich rodzice. Każdy weekend jednak spędzają u babci w Leksandrowej koło Nowego Wiśnicza.
- To idealne miejsce dla dzieci, mają tu czyste powietrze i spokój jak nigdzie indziej - podkreśla ojciec chłopców, nauczyciel akademicki Politechniki Śląskiej.
Ojciec maluchów wie, co mówi, sam bowiem wychował się w mieście Kmitów. Później przeniósł się na Śląsk. Tam skończył szkołę i studia. Związał się z wydziałem inżynierii materiałowej w Katowicach.

Na Śląsku Adamcowie pracują i mieszkają przez tydzień. Każdy "weekend" spędzają jednak w pięknie położonej leśniczówce koło Nowego Wiśnicza. Przyjadą tu także na święta. Uroczystości urodzinowe, połączone z obchodami rocznicy śmierci Papieża, rozpoczną się o godzinie 16.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!