Na skrzyżowaniu ulic Starodąbrowskiej i Lwowskiej powstało nowe rondo. Wykonawcą jest firma Wes-Bud Wiesław Frys.

WIDEO: "Nie gapić się, nie stać, nie nakręcać". Policja radzi, co zrobić, gdy jesteśmy świadkami widowiskowej akcji

Autor: TVN24, x-news

Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Mia 23 (gość) (Bakuś)

Zatem???kolejne rondo! Mieszkam na kollataja i bardzo mi sie podoba obecne rozwiazanie.wreszcie nie stoi mi sznur samochodow pod oknami kopcac spalinami i wreszcie "moj" blok przestal stac na rondzie bo notorycznie kierowcy korzystali ze skrotu robiac wyscigi na parkingu wewnetrznym!

windy_city (gość)

nie mam pojęcia, kto zatwierdził tego potworka: mieliśmy po trzy pasy skanalizowanego ruchu na skrzyżowaniu - zostały po dwa ergo przepustowość zmalała o 1/3... minimalny wymiar wewnętrznej wyspy ronda z jezdnią dwupasową w środku miasta to 40 metrów - gdzie jest te 40 metrów... ile miejsca ma na zmianę pasa pojazd skręcający z Lwowskiej w kierunku Mostowej ze wschodu - tyle co długość auta, jak więc kierujący wjeżdżający na rondo od zachodu z Lwowskiej ma zobaczyć kierunkowskaz pojazdu chcącego na rondzie wykonać ten manewr, jeśli widzi go praktycznie z boku i tak wjeżdżają wspólnie na zewnętrzny pas ronda w tym miejscu... piesi mieli sygnalizację by móc przejść bezpiecznie przez jezdnię - jak teraz przejdą w szczycie, w permanentnym korku... a na dodatek ponieważ "brakło wymiaru jezdni" wyłączono sygnalizację na skrzyżowaniu Kołłątaja z Mostową i tam także zlikwidowano jeden pas - w efekcie mamy przyblokowane dwa newralgiczne skrzyżowania... oczywiście cwanie zrobiono to wszystko w chwili, gdy zamknięto część ulicy Gumniskiej - co będzie, gdy wróci jej przejezdność... szczerze mówiąc nie wiem, czy to nie ociera się o prokuratora...

Bakuś (gość)

Lepszym rozwiązaniem byłoby rondo Lwowska-Słoneczna-Orkana, a jeżeli nie to o 100% wydłużyć czas lewoskrętu (jadąc od Szpitala na Lwowską do centrum). Dziś rano lewoskręty zablokowały całkowicie Lwowską od ronda obok Opla. Do dzieła !!!