Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa Archeologiczna

  Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni
  Bochnia, ul. Rynek/20, +48 14 612 24 26

  Od 9.02.2013 do 31.12.2017

  • od 4zł

  Początki kolekcji archeologicznej wiążą się - podobnie jak początki pozostałych zbiorów - z osobą twórcy i pierwszego dyrektora Muzeum w Bochni Stanisława Fischera. W gromadzonych przez Niego, w ciągu wielu lat zbiorach, dość wcześnie pojawiają się przedmioty reprezentujące kulturę materialną społeczeństw pradziejowych z obszaru bocheńszczyzny. Starożytność, pozostawała jednakże, na uboczu Jego zainteresowań. W efekcie Fischer ograniczał się jedynie do włączania w zasoby swoich zbiorów zabytków archeologicznych ofiarowywanych mu przez przypadkowych znalazców, pragnących wnieść swój niewielki wkład w powstanie Muzeum w Bochni.
  Wystawa obejmuje gromadzoną od lat dokumentację techniczną badań prowadzonych w mieście i jego okolicach. Po dużym zakupie blisko 80 książek w roku 1999, biblioteka Działu liczy ponad 250 pozycji. Archeologia obecna jest także w ekspozycji na wystawie stałej, chociaż w minimalnym zakresie. Możliwości Działu Archeologicznego na tym polu są o wiele większe.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy nadajesz się na studia medyczne?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.