Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Dziś są moje urodziny"

  Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni
  Bochnia, ul. Rynek/20, +48 14 612 24 26

  Od 13.12.2014 do 22.01.2015

  • Brak informacji o cenie

  Wystawa malarstwa Adama Faglio.

  Adam Faglio mieszka i pracuje w rodzinnym Nowym Wiśniczu. Początkowo pracę twórczą łączył z innymi zawodami m.in. konserwacją zabytków, by od 1991 r. poświęcić się wyłącznie malarstwu. Uprawia malarstwo sztalugowe, które prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i poza jego granicami.

  Najczęstszym tematem obrazów Adama Faglio jest martwa natura skomponowana z kilku przedmiotów spotykanych wokół codziennie, których odpowiednia kompozycja i artystyczne ujęcie pozwala artyście na stworzenie świata pięknego i nierzeczywistego. Barbara Szota Rekieć napisała o obrazach artysty: „Bo martwe natury Adama są żywą narracją, poetycką opowieścią, filozoficzną dysputą, nostalgicznym wspomnieniem i... możliwością dyskretnego, wyważonego wejścia w świat jeszcze bardziej odrealniony, metafizyczny. W tym świecie zapełnionym tajemniczymi, enigmatycznymi postaciami, antycznymi bóstwami naznaczonymi jednak śladem mijającego czasu czujemy się intruzami, a równocześnie pragniemy w nim pozostać przynajmniej jakąś cząstkę naszego jestestwa.”

  Adama Faglio nie stroni również od malowania portretów, których bohaterami są członkowie rodziny, znajomi, znane osoby… a nawet on sam. Poszczególnym obrazom i cyklom obrazów nadaje poetyckie nazwy.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy nadajesz się na studia medyczne?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.