Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Podróże z Aniołem. Serbia, Łotwa, Chorwacja, Słowacja"

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Wiktora w Bochni
  Bochnia, ul. Adama Mickiewicza/5

  Od 17.10.2014 do 30.01.2015

  • Wstęp wolny

  Wystawa prac Eugeniusza Molskiego.

  „Podróże z Aniołem. Serbia, Łotwa, Chorwacja, Słowacja” to dwunasta wystawa dobrze znanego mieszkańcom naszego miasta i regionu artysty, plastyka, ceramika i podróżnika w bocheńskiej Bibliotece, artysty obchodzącego w tym roku 45-lecie pracy twórczej.

  Eugeniusz Molski urodził się w 1942 w Bagienicach. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom otrzymany w 1969 potwierdził jego niezwykły talent i gruntowne wykształcenie w zakresie malarstwa architektonicznego i ceramiki. Od 1969 do 2006 pracował w Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Idąc śladem swoich pragnień, wrażliwości i wyobraźni stworzył niepowtarzalne środki artystycznego wyrazu osobistej, pełnej wewnętrznej pasji i nieustannych poszukiwań rzeczywistości twórczej. Ten pełen energii artysta wziął udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem licznych prestiżowych nagród i wyróżnień. Jego prace znajdują się w zbiorach kolekcjonerów krajowych i zagranicznych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy nadajesz się na studia medyczne?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.