Monika Jagiełło

avatarMonika Jagiełło

Kraków
redaktor/dziennikarz

Sezon otwarty. Małopolanie na stoku

2012-12-15 14:12:33

Pierwsi narciarze i snowboardziści już od soboty mogą wyruszyć na białe od śniegu trasy w Zakopanem. Na Polanie Szymoszkowej czeka na nich także wiele innych atrakcji, gdyż przez cały weekend trwać będzie tam huczne świętowanie Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego 2012/2013. Od godz. 11 każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w przygotowanym na stoku w ramach Małopolskiego Pikniku Europejskiego Euro-Slalomie z pomiarem czasu. Odważni z pewnością nie ominą także możliwości oddania skoku z miniaturowej Wielkiej Krokwi, która zawitała na Polanę Szymoszkową.

Dla najmłodszych przygotowano KidsPark Szymoszkowa, gdzie na dzieci będą czekały przeszkody i zabawki oraz specjalny wyciąg taśmowy służący do nauki jazdy.

Ponieważ po długiej, letniej przerwie, z ostrym szusowaniem nie można przeholować, po pewnym czasie warto zrobić sobie przerwę. Jednak i w tym wypadku na nudę nie będzie można narzekać. Przez cały dzień w Stacji Narciarskiej oraz w jej okolicy odbywać będą się liczne wydarzenia, zabawy i spotkania.

Do najciekawszych zaliczyć można m.in. prezentację jazdy instruktorów narciarstwa, pokaz sztucznych ogni czy loty balonowe. Dodatkową atrakcją jest włączone w program imprezy uroczyste zapalenie choinki przy Krupówkach, które odbędzie się o godzinie 17.30.

Zapraszamy na stok oraz przypominamy, że wczoraj ruszył plebiscyt "Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2012/ 2013 - BEZPIECZNIE I ROZWAŻNIE". W ramach konkursu nasi Czytelnicy do 7 stycznia decydują, który ośrodek zapewnia najlepszą zabawę, w bezpiecznym wydaniu.

Zachęcamy do dołączania krótkiego uzasadnienia swojego wyboru, gdyż w tym roku zostanie także wyróżniona m.in. stacja przyjazna rodzinie czy najlepiej dbająca o bezpieczeństwo.

Dla tych, którzy przyślą najciekawsze zgłoszenia, przewidziano nagrody w postaci kasków narciarskich ufundowanych przez PZU SA. Wypełnione kupony zgłoszeniowe (drukujemy je obok) może dostarczyć na adres redakcji każda osoba pełnoletnia. Możliwe jest też przysłanie zgłoszenia pocztą elektroniczną (stacja@gk.pl).

Jesteś na profilu Monika Jagiełło - stronie mieszkańca miasta Kraków. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.