Polecamy

Przylądek RozewiePrzylądek dawniej uznawany za najdalej wysunięty na północ punkt Polski* to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć © iStock
[4/12]

10 najlepszych miejsc na zachód słońca w Polsce. Tu złota godzina wygląda najbardziej malowniczo

Przylądek Rozewie

Przylądek dawniej uznawany za najdalej wysunięty na północ punkt Polski* to miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć. Stosunkowo dzika okolica, skarpy porośnięte lasem iglastym i kamienie na plaży wraz ze światłem zachodzącego słońca tworzą malowniczy krajobraz. Co więcej wspaniałego widoku nie zmącą odgłosy pobliskich knajp czy zatłoczonego molo.
____
* w rzeczywistości najdalej wysunięty na północ punkt linii brzegowej znajduje się na terenie Jastrzębiej Góry.Podróże planowane zgodnie z wybranym motywem przewodnim to ciekawa alternatywa dla klasycznego zwiedzania. Można więc poszukiwać miejsc, które wystąpiły w filmach, restauracji odwiedzonych przez bohaterów książek lub lokalizacji związanych z dawnym kultem. A gdyby tak odwiedzić miejsca, które są najpiękniejsze o tej szczególnej porze, jaką jest złota godzina? Gdzie w Polsce warto wybrać się specjalnie na zachód słońca? Oto nasz subiektywny wybór.

Najnowsze wiadomości

reklama