Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Awans z polityką w tle. Sławomir Pater prezesem Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, a Tomasz Całka wiceprezesem

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Tomasz Całka (od lewej) i Sławomir Pater (od prawej) to nowe władze TARR. Na razie zapoznają się z sytuacją w tej spółce
Tomasz Całka (od lewej) i Sławomir Pater (od prawej) to nowe władze TARR. Na razie zapoznają się z sytuacją w tej spółce Paweł Michalczyk
Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego ma nowe władze. Decyzją rady nadzorczej, nowym prezesem został Sławomir Pater, były kandydat na burmistrza Brzeska z ramienia PiS, a wiceprezesem Tomasz Całka, były wicesta-rosta bocheński (niegdyś PiS, obecnie Solidarna Polska).

Nominacji dokonała rada nadzorcza na posiedzeniu 30 kwietnia. Nowy zarząd spółki został powołany z dniem 1 maja. Na razie prezes i wiceprezes, zatrudnieni na kontrakcie menedżerskim, poznają załogę i sytuację w firmie. - Zapoznaję się z niezbędnymi dokumentami spółki, analizuję wnikliwe kwestie związane z finansami spółki, jej mieniem i bilansem - mówi nam Sławomir Pater, nowo powołany prezes TARR.

3 czerwca na posiedzeniu rady nadzorczej TARR Sławomir Pater i Tomasz Całka zaproponują swój szczegółowy podział obowiązków.- Musimy przyjrzeć się całości funkcjonowania spółki, jak wygląda sytuacja finansowa, gdzie są plusy, a gdzie minusy - przyznaje Tomasz Całka.

Zapytani o swoje kwalifikacje, obaj panowie wskazują swoje doświadczenie zawodowe. Sławomir Pater Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, od 20 lat działa w branży ubezpieczeniowej, prowadził własną firmę. Był też radnym powiatu brzeskiego. W ostatnich wyborach walczył fotel burmistrza Brzeska, przegrał w drugiej turze. - Myślę, że moje duże doświadczenie samorządowe też będzie kompetencją przydatną w mojej pracy.

- Moje kwalifikacje wprost rewelacyjnie wpisują się w założenia TARR-u - przekonuje zaś Tomasz Całka. Przypomina, że pracując w urzędzie gminy Bochnia zarządzał 65 budynkami i odpowiadał m.in. za remonty, najem, bieżące utrzymanie. TARR posiada dwa budynki, w których wynajmuje powierzchnię. Spółka zajmuje się też tworzeniem stref gospodarczych, w czym nowy wiceprezes również ma „bogate doświadczenie”. - Ostatnio ukończyłem przygotowywanie większości spraw formalnych niezbędnych do uzyskania pozwoleń na utworzenie strefy gospodarczej w Gorzkowie - przypomina. Dodaje, że jako wicestarosta bocheński przygotowywał powiatową strefę gospodarczą w Bochni.

Nowy zarząd TARR stawia na rozwój i większą rentowność firmy. - Przez ostatnie lata TARR S.A. wykazywała coraz większe straty - mówi Całka.

Leszek Nowicki, dotychczasowy prezes TARR, pełnił funkcję od ponad 11 lat, a ze spółką był związany na różnych stanowiskach z przerwami od 1998 roku. Przyznaje, że spodziewał się zmian kadrowych w spółce. - Zmienił się zarząd województwa, który jest głównym właścicielem TARR-u i ma prawo dobierać sobie taki zarząd, jaki sobie życzy, to jest jego uprawnienie właścicielskie - mówi. Przyznaje, że teraz będzie miał więcej czasu dla rodziny. Dostanie również odprawę.

Nowemu zarządowi Leszek Nowicki życzy powodzenia. - Spółka jest ważna dla tarnowskiego rynku, szczególnie dla przedsiębiorców.

WIDEO: Elektryczne mikrosamochody prosto z Chin do wypożyczenia w Krakowie

Źródło: TVN Turbo/x-news

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto