Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bocheński potok przypomina o sobie

(SAL)
Spod zalesionego Kolanowskiego wzgórza w zachodniej części Bochni wypływa potok zwany Babicą. Dla trzydziestotysięcznego miasta stał się on miejskim ściekiem, który w rejonie ulicy Wygoda wpada do Raby.

Spod zalesionego Kolanowskiego wzgórza w zachodniej części Bochni wypływa potok zwany Babicą. Dla trzydziestotysięcznego miasta stał się on miejskim ściekiem, który w rejonie ulicy Wygoda wpada do Raby. Wrzucane do niego śmieci gniją i śmierdzą.

Trzeba przyznać, że władze miasta czyniły starania, aby ów ściek nie był kłopotliwy dla mieszkańców. Jednak mimo to nieczyszczoną Babicę ludzie wciąż postrzegają jako źródło odrażającego smrodu, który nasila się w zależności od ciśnienia atmosferycznego i kierunków wiatru. Część śródmiejska Babicy została przykryta i zabudowana.

Dalsze tego typu zamiary inwestycyjne nie zostały jednak zrealizowane. Planowane było na przykład w niektórych rejonach po przykryciu potoku zbudowanie na nim garaży. W rejonie ulicy Kącik wykonano na Babicy urządzenie do przechwytywania wrzucanych do potoku śmieci. Niewiele to, niestety, pomogło w poprawie czystości potoku.

Do Babicy wrzucane jest bowiem wszystko. Najczęściej śmieci oraz niepotrzebne w domach różne przedmioty. Tworzą one gnijące i cuchnące substancje, które najbardziej zbierają się w rejonie mostków na tym miejskim ścieku. Gospodarze Bochni powinni jak najszybciej przypomnieć sobie o tym miejskim ścieku, bowiem stan sanitarny Babicy nie jest bez znaczenia dla mającej aspiracje turystyczno-uzdrowiskowe miejscowości. A ponadto Babica ma duży wpływ na stan sanitarny wód Raby.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto