Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bocheńsko-Brzeski Festiwal Soli i Chmielu walczy o głosy w budżecie obywatelskim województwa małopolskiego

Paweł Michalczyk
Do 5 października można głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wśród nich jest znany z poprzedniej edycji projekt „Bocheńsko-Brzeski Festiwal Soli i Chmielu 24-26 maja 2019 r.”. W ubiegłym roku zabrakło głosów. Czy tym razem będzie lepiej?

„Bocheńsko-Brzeski Festiwal Soli i Chmielu 24-26 maja 2019 r.” jest wspólną inicjatywą mieszkańców obu powiatów.

W jego opisie czytamy: "„Bocheńsko-Brzeski Festiwal Soli i Chmielu” będzie trzydniowym (piątek 24 maja – Bochnia, sobota 25 maja – Brzesko, niedziela 26 maja – Bochnia) forum publicznej prezentacji dorobku i osiągnięć grup artystycznych, folklorystycznych, rzemieślniczych, Kół Gospodyń Wiejskich, gospodarstw agroturystycznych, browaru Okocim, Kopalni Soli Bochnia, restauracji i hoteli z terenu Brzeska i Bochni oraz innych gmin wchodzących w skład powiatu bocheńskiego i brzeskiego. Poprzez udział grup inscenizacyjnych, artystów i zespołów, zwiedzanie browaru Okocim, Pałacu Goetzów, Kopalni Soli, Bochnia, Festiwal służyć będzie też edukowaniu oraz budowaniu marki regionu. Prezentowanie różnorodnych aspektów dziedzictwa, w tym kultury, sztuki, tradycji kulinarnych, kultury mieszczańskiej pozwoli turystom oraz mieszkańcom lepiej poznać walory regionu bocheńskiego i brzeskiego, których działalność promieniowała na całą Małopolskę."

- To już nasze drugie podejście. W tamtym roku dość pechowo nie zakwalifikowaliśmy się na listę projektów, skierowanych do realizacji, a zabrakło naprawdę niewiele głosów. Liczymy, ze w tym roku będzie inaczej, lepiej - mówi Ireneusz Sobas z bocheńskiego starostwa.

Głosować można dwojako. Albo tradycyjne, za pomocą kartki do glosowania - trzeba tylko wpisać kod projektu (TAR02), jego nazwę, podać swoje imię, nazwisko, PESEL i wskazać powiat, w którym się mieszka, złożyć dwa podpisy i tak wypełnioną kartę wrzucić do urny, która znajduję się w pomieszczeniu dziennika podawczego bocheńskiego starostwa.

Młode osoby wybiorą zapewne Internet. Wystarczy wejść na https://www.bo.malopolska.pl, odnaleźć zakładkę „głosowanie” i postąpić zgodnie ze wskazówkami, wypełniając wskazane pola. Ważna uwaga! głosować można tylko jeden raz - powtórne głosowanie unieważnia oba głosy.

- Liczę bardzo, że tym razem skutecznie udowodnimy, że „chce nam się chcieć”, że wspólnie wygramy blisko 400 tys. zł na mądrą zabawę w obu naszych zaprzyjaźnionych miastach. W promocje włączyły się też nasze koleżanki i koledzy z Brzeska, nakręcając spot - dodaje Sobas.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto