Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bochnia-Brzesko. Jakie projekty do Budżetu Obywatelskiego Małopolski dotyczą powiatów bocheńskiego i brzeskiego?

OPRAC.:
Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Do 14 czerwca trwa głosowanie na projekty złożone w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego
Do 14 czerwca trwa głosowanie na projekty złożone w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego Wojciech Matusik
Do 14 czerwca trwa głosowanie na projekty złożone w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Uprawnieni są wszyscy mieszkańcy naszego województwa, którzy ukończyli 16 lat. Mogą oni oddać głos, na zadania złożone w obrębie danego subregionu (w przypadku powiatów bocheńskiego i brzeskiego jest to subregion tarnowski).

FLESZ - Abonament RTV. Skarbówka może wejść na konto

Jak głosować na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Małopolski?

Są trzy możliwości oddania głosu. Najprostszą, najszybszą i najbezpieczniejszą jest opcja zagłosowania przez Internet: TUTAJ.

Mieszkańcy Małopolski mogą również uzupełnić kartę do głosowania i wrzucić ją do jednej z urn postawionych w 19 punktach do głosowania (lista poniżej).

Głosy można oddać także korespondencyjnie, przesyłając wypełnioną kartę do głosowania na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego lub do jednej z jego agend zamiejscowych (adresy poniżej), z dopiskiem na kopercie: „BUDŻET OBYWATELSKI”. W tym wypadku trzeba jednak pamiętać, że o ważności głosu decyduje data jego wpływu do urzędu – a nie data stempla pocztowego. Jeśli głos dotrze po 14 czerwca 2021 roku, zostanie uznany za nieważny!

Lista miejsc, w których odbywać się będzie głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego poprzez wrzucenie do urny wypełnionej karty do głosowania:

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Kraków, ul. Basztowa 22;
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Kraków, ul. Racławicka 56;
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Kraków, Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, Kraków os. Teatralne 4a;
Agenda zamiejscowa UMWM, Tarnów, al. Solidarności 5-9;
Agenda zamiejscowa UMWM, Nowy Sącz, ul. Jagiellońska 52;
Agenda zamiejscowa UMWM, Nowy Targ, al. 1000-lecia 44;
Agenda zamiejscowa UMWM, Oświęcim ul. Górnickiego 1;
Urząd Gminy i Miasta Miechów, ul. Henryka Sienkiewicza 25;
Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Rynek 1;
Starostwo Powiatowe w Bochni, ul. Kazimierza Wielkiego 31
Urząd Miasta i Gminy Brzesko, ul. Bartosza Głowackiego 51;
Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach, ul. Rynek 8/9;
Urząd Miasta Zakopane, ul. Tadeusza Kościuszki 13;
Urząd Miejski w Gorlicach, Rynek 2;
Urząd Miejski w Wadowicach, Plac Jana Pawła II 23.
Urząd Miejski w Chrzanowie, al. Henryka 20;
Urząd Miejski w Krzeszowicach, ul. Grunwaldzka 4;
Urząd Gminy Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B;
Urząd Gminy i Miasta Proszowice, ul. 3 Maja 72.

Adres korespondencyjny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (UMWM):

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Racławicka 56, 30-017 Kraków

Adresy korespondencyjne agend zamiejscowych UMWM:
Nowy Targ
Al. Tysiąclecia 44, 34-400 Nowy Targ

Nowy Sącz
Jagiellońska 52, 33-300 Nowy Sącz

Oświęcim
Górnickiego 1, 32-600 Oświęcim

Tarnów
Solidarności 5-9, 33-100 Tarnów

Jakie projekty do Budżetu Obywatelskiego Małopolski dotyczą powiatów bocheńskiego i brzeskiego?

Lista zadań z subregionu tarnowskiego:

TAR 1 – Akademia młodego Turysty w subregionie Tarnowskim – Profilaktyka i Bezpieczeństwo w górach

Etap I: Przeprowadzenie przez ratowników Górskich, 50 zajęć dla dzieci i młodzieży z profilaktyki dotyczącej bezpieczeństwa i pierwszej pomocy w górach.
Etap II: Zrealizowanie przez ratowników Górskich, 50 wycieczek w góry wraz z zajęciami praktycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa w górach, zakup gier planszowych o tematyce bezpieczeństwo na szlaku dla uczestników projektu, zakup 1szt apteczki + AED dla bezpieczeństwa uczestników projektu oraz mieszkańców przebywających w górach.

Zadanie będzie skierowane dla uczniów szkół w przedziale wiekowym 8-19 lat.

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania

Powiat brzeski: Gmina Gnojnik, Gmina Dębno, Gmina Iwkowa
Powiat tarnowski: Gmina Wojnicz, Gmina Zakliczyn

TAR 3 – Ciężkowicka orkiestra: nowe instrumenty – nowe brzmienie. Zakup instrumentów muzycznych i warsztaty dla orkiestry dętej.

Zadanie będzie dotyczyć przeprowadzenia warsztatów, koncertów i zakupu nowych instrumentów muzycznych dla Orkiestry Dętej im Jana Muchy, działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowicach. Pozwoli to na wymianę zużytych instrumentów i uzupełnienie brakujących, a także na podniesienie kwalifikacji członków orkiestry i wzrostu świadomości kulturalnej mieszkańców powiatów Tarnowskiego, Dąbrowskiego i Brzeskiego.

Adresatami zadania są członkowie Orkiestry Dętej w Ciężkowicach w wieku od 12 do 60 lat.

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania: Powiat Tarnowski, szczególnie gminy Ciężkowice, Gromnik, Tuchów, Rzepiennik Strzyżewski, Ryglice, Zakliczyn
Powiat Brzeski, szczególnie gmina Czchów
Powiat Dąbrowski, szczególnie gmina Szczucin

TAR 11 – MAŁOPOLSKA KOCHA SIATKÓWKĘ – wsparcie szkółek i klubów siatkarskich z subregionu Tarnowskiego.

Zadanie polega na wsparciu szkółek oraz klubów sportowych z rejonu subregionu Tarnowskiego prowadzących doskonalenie gry w piłkę siatkową, biorących udział w zorganizowanej rywalizacji sportowej. Wsparcie polega na doposażeniu w brakujący, a niezbędny sprzęt sportowy (piłki, siatki) oraz finansowanie ryczałtów sędziowskich i transportu na zawody sportowe. Zadanie ma na celu wzmocnienie Klubów siatkarskich subregionu Tarnowskiego ,aby mogły mocniej aktywizować sportowy tryb życia, rozwijać pasję oraz pogłębiać umiejętności w zakresie piłki siatkowej wśród swoich zawodników. Zadanie skierowanie dla szkółek i klubów siatkarskich szkolących w sposób ogólnodostępny dla każdego.

Zadanie jest skierowane do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów uprawiających piłkę siatkową.

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania: Tarnów, Brzesko, Tuchów, Szynwałd, Ryglice, Szerzyny, Ciężkowice, Gromnik

TAR 12 – Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości

„Międzynarodowe Spotkania z Dziedzictwem i Historią Wojskowości" (czerwiec/lipiec 2021) będą największą imprezą plenerową o tematyce historycznej, rekonstrukcyjnej, sztuki wojennej w międzynarodowym wydaniu w naszym regionie. Piękne, idealnie pasujące do tego plenery wokół Zamku w Dębnie, będą areną pokazów sprzętu wojskowego z wszystkich epok historycznych, turnieju rycerskiego, pokazów konnych, żywych lekcji historii, warsztatów, kontaktu z prawdziwym wojskowym obozowiskiem przez kilka dni. Finałem będzie duży pokaz laserowy i występ chóru wojskowego z orkiestrą symfoniczną.

Adresaci zadania: wszystkie grupy odbiorców (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy, niepełnosprawni). Mieszkańcy Gminy Dębno, powiatu brzeskiego, Małopolski, goście z całego kraju i zagranicy.
Ważne jest, że uczestnicy nie będą tylko widzami poszczególnych pozycji programu. Można będzie uczestniczyć w mini turniejach sprawnościowych dla całych rodzin, warsztatach dawnego rzemiosła, dotknąć prawdziwego sprzętu współczesnej techniki wojskowej jak iw rycerskiego obozowiska.

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania: tereny wokół Zamku w Dębnie. Otwarte wydarzenie plenerowe skierowane do wszystkich chętnych grup odbiorców.

TAR 13 – OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA to projekt, którego głównym celem jest łączenie pokoleń, podniesienie poziomu wiedzy o historii naszych lokalnych społeczności, a także ocalenie od zapomnienia doświadczeń osobistych naocznych świadków naszej lokalnej historii.
Realizatorami cyklu będzie młodzież z obszaru objętego projektem przy współudziale seniorów, co stworzy możliwość wypełnienia przestrzeni międzypokoleniowej, by ocalić od zapomnienia fakty i zdarzenia historyczne, które oddziałują na współczesność oraz lokalne społeczności. W dobie mass mediów bardzo często umyka nam wątek tradycji przekazywanej ustnie przez naocznych świadków historii naszych "Małych ojczyzn". To najwyższy czas, aby skorzystać ze skarbnicy wiedzy osób, które są jeszcze z nami i chcą się nią podzielić. Projekt ma na celu wyeliminowanie problemu, jakim jest przemijanie wraz z upływem czasu tradycji ustnej, przy jednoczesnym zaangażowaniu młodego pokolenia w kształtowanie przyszłości. Główną wartością tego projektu jest wciągnięcie młodych ludzi - istniejących dziś niejednokrotnie przede wszystkim w świecie wirtualnym - w realne, jakże trudne doświadczenia czasu okupacji, jednak możliwe do przezwyciężenia dzięki sile woli
i odpowiedzialności za kształt społeczeństwa, w którym się żyje.
Działania związane z realizacją wyżej wymienionego projektu to:
1. Szkolenie młodych ludzi z danego regionu związane z przeprowadzeniem warsztatów tematycznych o charakterze psychologicznym, medialnym i historycznym.
2. Działania młodych ludzi na terenie danej gminy w celu pozyskania świadków wydarzeń związanych z II wojną światową.
3. Realizacja odcinków programu historycznego.
4. Przygotowanie techniczne i współpraca z poszczególnymi gminami oraz zainteresowanymi podmiotami w celu promocji i wykorzystania przygotowanych odcinków programu.
Adresaci zadania

Realizatorami projektu OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA jest wprawdzie młodzież (15-30 lat) i seniorzy, lecz adresaci projektu to tak naprawdę bardzo szerokie gremium osób zainteresowanych historią swoich „Małych ojczyzn”, ze zwróceniem szczególnej uwagi na młodzież szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych oraz ich rodziców/opiekunów.

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania: miasto Tarnów, miasto Bochnia, miasto Brzesko, Gmina Drwinia, Gmina Lipnica Murowana, Gmina Łapanów, Gmina Rzezawa, Gmina Żegocina, Gmina Trzciana, Gmina Czchów, Gmina Borzęcin, Gmina Dębno, Gmina Gnojnik, Gmina Iwkowa, Gmina Szczurowa, Gmina Ciężkowice, Gmina Gromnik, Gmina Lisia Góra, Gmina Pleśna, Gmina Radłów, Gmina Ryglice, Gmina Rzepiennik Strzyżewski, Gmina Skrzyszów, Gmina Szerzyny, Gmina Tuchów, Gmina Wierzchosławice, Gmina Wietrzychowice, Gmina Wojnicz, Gmina Żabno, Gmina Zakliczyn, Gmina Bolesław, Gmina Mędrzechów, Gmina Olesno, Gmina Radgoszcz.

TAR 15 – POMOC RODZICOM PO STRACIE DZIECKA W WYNIKU PORONIENIA

W Polsce wzrasta liczba rodziców, którzy tracą dziecko w wyniku poronienia. Mimo rosnącej liczby osób, które doświadczyły straty dziecka wciąż wśród społeczeństwa zauważalny jest niski poziom świadomości na temat diagnostyki poronień oraz praw rodziców, którzy utracili swe dzieci w wyniku poronienia. Niezwykle ważnym jest więc ciągłe upowszechnienie wiedzy na temat praw rodziców i diagnostyki poronień. W tym celu zorganizowany byłby cykl trzech konferencji z udziałem specjalistów z dziedziny ginekologii, psychologii, genetyki, położnictwa z wieloletnim doświadczeniem. Oprócz konferencji odbywałyby się spotkania dla rodziców po stracie z psychologiem w formie warsztatów. Ponadto, w ramach wsparcia personelu medycznego przeprowadzono by pięć spotkań szkoleniowych dla pracowników medycznych na temat budowania relacji personel medyczny i rodzice po stracie dziecka. W ramach projektu wydane byłyby też ulotki informacyjne nt. praw przysługujących rodzicom po stracie, diagnostyki poronień oraz informacji gdzie szukać pomocy.

Adresaci zadania: rodzice po stracie dziecka w wyniku poronienia

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania

Powiat bocheński:
- gminy: Bochnia, Nowy Wiśnicz, Drwinia, Lipnica Murowana, Łapanów, Rzezawa, Trzciana, Żegocina,
- miasta: Bochnia, Nowy Wiśnicz
Powiat brzeski:
- gminy Brzesko, Czchów, Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa, Szczurowa,
- miasta: Brzesko, Czchów
Powiat dąbrowski:
- gminy: Dąbrowa Tarnowska, Szczucin, Bolesław, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno, Radgoszcz
- miasta: Dąbrowa Tarnowska, Szczucin
Powiat tarnowski:
- gminy: Ciężkowice, Radiów, Ryglice, Tuchów, Wojnicz, Zakliczyn,
Żabno, Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Rzepiennik Strzyżewski, Skrzyszów, Szerzyny, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice,
- miasta: Ciężkowice, Radłów, Rygiice, Tuchów, Wojnicz, Zakliczyn, Żabno, Tarnów

TAR 16 – Półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością

Celem zadania jest rehabilitacja społeczna oraz wsparcie samodzielnego funkcjonowania osób z niepełnosprawnością, w szczególności dzieci i młodzieży. Niepełnosprawność jest udziałem coraz większej części społeczeństwa i obejmuje wszystkie aspekty funkcjonowania dotkniętego nią człowieka, wpływa na rozwój oraz jakość życia. Społeczna aktywność i funkcjonowanie osób niepełnosprawnych są wyznaczone nie tylko warunkami materialnymi czy miejscem zamieszkania, ale przede wszystkim rodzajem niepełnosprawności oraz wpływem najbliższej rodziny i otoczenia.
Realizowane zadanie będzie obejmować organizację 4 turnusów w okresie wakacyjnym dla wskazanej poniżej grupy docelowej.
Każdy turnus będzie trwał 5 dni od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00. W każdym turnusie założono uczestnictwo 16 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością, co daje łącznie 64 uczestników.
Uczestnictwo dzieci i młodzieży w półkolonii ma na celu naukę podstawowych czynności życiowych, a także przeprowadzenie specjalistycznej diagnozy terapeutycznej oraz edukacyjnej, która będzie przekazana rodzicom/opiekunom prawnym wychowanków półkolonii.
Ponadto potrzeba zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, relaksacyjno-sportowych oraz stałej rehabilitacji ruchowej, integracji społecznej są najistotniejszymi problemami z jakim borykają się osoby z niepełnosprawnością. Wskazane dzieci i młodzież wymagają stałej i profesjonalnej terapii, opieki oraz rehabilitacji co jest trudne do zrealizowania przez rodziców, zważywszy na duże koszty jej prowadzenia w warunkach domowych. Realizowane zadanie ułatwi dostęp do specjalistów, profesjonalnej opieki, specjalistycznych zajęć w okresie wakacyjnym.
Zadanie będzie realizowane w siedzibie Regionalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego (stosowany skrót: RORW), 33-152 Pogórska Wola 162, działka nr 2740/2 (gm. Skrzyszów, powiat tarnowski). Osoba zgłaszająca zadanie posiada zgodę władającego Ośrodkiem na realizację 4 turnusów w planowanym okresie realizacji zadania.
RORW jest położony w malowniczej scenerii, otoczonej lasami oraz w pełni dostosowany do osób niepełnosprawnych. Nadzór będzie sprawował wykwalifikowany kierownik wypoczynku. Wychowankowie (uczestnicy półkolonii) zostaną podzieleni na 4 grupy 4-osobowe (dotyczy jednego 5-dniowego turnusu). Każda grupa będzie miała swojego wychowawcę (oligofrenopedagog – kwalifikacje wynikające z przepisów prawa oświatowego) oraz jedną pomoc wychowawcy. Ponadto indywidualne i grupowe zajęcia z dziećmi i młodzieżą prowadzić będą specjaliści np.: fizjoterapeuci, logopedzi, pozostali oligofrenopedagodzy i inni terapeuci.
Zajęcia w ramach półkolonii obejmować będą zajęcia rewalidacyjno–wychowawcze, relaksacyjne i rehabilitacyjne z dostosowaniem form i metod pracy do indywidualnych potrzeb danego uczestnika półkolonii. Jednocześnie wychowankowie (uczestnicy) skorzystają z terapii logopedycznej i innych zajęć specjalistycznych. Oprócz tego w ramach zadania będą organizowane zajęcia profilaktyczno-wychowawcze o charakterze terapeutycznym oraz sportowo-rekreacyjne z uwzględnieniem możliwości psychofizycznych uczestników półkolonii. Zajęcia te mające na celu również rozwijanie ich indywidualnych zainteresowań.

Adresaci zadania: dzieci i młodzież ze stwierdzoną niepełnosprawnością w wieku od 3 do 25 lat.

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania: miasto Tarnów, powiat tarnowski (miasto i gmina Ciężkowice, miasto i gmina Radłów, miasto i gmina Ryglice, miasto i gmina Tuchów, miasto i gmina Wojnicz, miasto i gmina Zakliczyn, miasto i gmina Żabno, gminy wiejskie: Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Rzepiennik Strzyżewski, Skrzyszów, Szerzyny, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice) powiat dąbrowski (miasto i gmina Dąbrowa Tarnowska, miasto i gmina Szczucin, gminy wiejskie: Bolesław, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno, Radgoszcz) powiat brzeski (gmina i miasto Brzesko, gmina i miasto Czchów, gminy wiejskie: Borzęcin, Dębno, Gnojnik, Iwkowa, Szczurowa) powiat bocheński (gmina i miasto: Bochnia, gmina i miasto Nowy Wiśnicz, gminy wiejskie: Drwinia, Lipnica Murowana, Łapanów, Rzezawa, Trzciana, Żegocina).

TAR 17 – PRAWDZIWY WOJOWNIK NIE WALCZY NA ULICY – PROGRAM AKTYWIZACJI DZIECI I MŁODZIEŻY POPRZEZ SPORT (TARNOWSKI)

Bezpłatne zajęcia sportowe Ju-Jitsu d/a dzieci i młodzieży.
Zadanie dotyczy dziedziny sportowej, głównym jego celem jest organizacja i koordynacja zajęć sportowo- rekreacyjnych w dyscyplinie Ju-Jitsu oraz propagowanie zdrowego i aktywnego sposób zagospodarowania czasu wolnego.
Zadanie skierowane jest do wszystkich chętnych dzieci bez względu na status materialny; pozwala na rozwój młodych ludzi w dziedzinie sportu Ju-Jitsu co może mieć znaczący wpływ na przyszłość, uczy współpracy, poprawnych relacji, empatii, samodyscypliny, zapobiega patologiom, otwiera możliwości młodym ludziom; promuje Województwo Małopolskie, subregion tarnowski jako przyjazne aktywności fizycznej i dające możliwości sportowcom.
Warto zagłosować aby dać szansę dzieciom na ich rozwój i wykorzystanie możliwości jakie niesie za sobą sportowy tryb życia. Działania jakie będą poczynione w realizacji zadania to m.in. otwarcie miejsc treningowych, wyposażenie sali treningowych w sprzęt, wyposażenie uczestników w sprzęt specjalistyczny do koordynowania pracy i poczynań młodych sportowców, wyszkolenie młodych sportowców.
Realizacja zadania przewidziana jest na cztery miejsca treningowe w kilku grupach treningowych.

Zadanie jest skierowane do dzieci i młodzieży trenującej oraz chcącej rozpocząć sportową przygodę

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania: subregion tarnowski, powiat bocheński i tarnowski oraz wszystkie gminy tych powiatów

TAR 18 – STRAŻMAGEDON – biegamy i pomagamy

„STRAŻMAGEDON - biegamy i pomagamy" - jest to przedsięwzięcie sportowe zorganizowane w formie biegu terenowego z przeszkodami. Głównym celem zadania jest poprawa sprawności fizycznej strażaków i tym samym ich przygotowania do działań ratowniczych, jak również włączenie w organizowane przez strażaków przedsięwzięcie sportowe innych grup społecznych nie związanych z działalnością pożarniczą. Organizator przewiduje prawo startu dla każdego uczestnika zgłoszonego z terenu subregionu tarnowskiego. Promując wydarzenie w sposób szczególny oprócz strażaków będziemy chcieli zachęcić do udziału w biegu młodzież krwiodawców oraz funkcjonariuszy służb mundurowych. Ważnym elementem przedsięwzięcia jest integracja środowiska strażackiego. Organizując bieg planujemy przeprowadzenie, akcji krwiodawstwa oraz akcji prospołecznej na rzecz podopiecznych fundacji działającej na rzecz osób, niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży. Najcenniejszą cechą strażaka jest chęć niesienia pomocy innym oraz bezinteresowna gotowość do poświęceń, nawet kosztem własnego życia. W ramach organizacji zadania chcemy obudzić świadomość społeczną, iż nie każdy musi być strażakiem, aby móc pomagać innym. Poprzez dobrą zabawę i rywalizację sportową również można skutecznie nieść pomoc, oddając krew w sposób bezpośredni można włączyć się w ratowanie życia.

Zadanie kierowane jest do wszystkich mieszkańców subregionu tarnowskiego ze szczególnym uwzględnieniem strażaków OSP, członków młodzieżowych drużyn pożarniczych, funkcjonariuszy służb mundurowych, młodzieży w wieku szkolnym, sympatyków ochrony przeciwpożarowej oraz krwiodawców z terenu powiatów: brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego oraz miasta Tarnowa.

Miejsce realizacji: teren powiatu brzeskiego.
Obszar oddziaływania zadania: powiaty - brzeski, bocheński, dąbrowski, tarnowski oraz miasto Tarnów.

TAR 19 – Sztuka w krainie Vesny

Zadanie dotyczy organizacji zajęć sportowych (zajęcia piłkarskie) na terenie trzech gmin: Gnojnik, Lipnica Murowana, Trzciana. Dzieci będą uczestniczyć w bezpłatnych treningach przez okres 6 miesięcy. Przed rozpoczęciem zajęć każde z miejsc wyposażymy w niezbędny sprzęt sportowy oraz odpowiedni ubiór do reprezentacji podczas turniejów/zawodów. W każdej gminie zorganizujemy turniej piłkarski, który będzie świętem lokalnego sportu a jego głównym celem będzie promocja aktywności sportowej wśród dzieci.

Zadanie jest skierowane do dzieci z przedszkola, szkoły podstawowej oraz szkoły średniej.

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania: Gmina Gnojnik, Gmina Lipnica Murowana, Gmina Trzciana

TAR 24 – Velo Żegocina - Rowerem po Beskidzie Wyspowym

Zadanie polega na stworzeniu sieci tras rowerowych. W ramach zadania zostaną wykonane między innymi: znaki kierujące po trasach, tablice informacyjne z przebiegiem tras, mapy tras rowerowych, miejsca obsługi rowerzystów wyposażone między innymi w stojaki rowerowe, miejsca odpoczynku, samoobsługowe stacje naprawy rowerów. Dodatkowo trasy zostaną wyposażone w kosze na śmieci, ławeczki, tablice informacyjno-edukacyjne.
W celu promocji tras rowerowych zostaną przygotowane gry terenowe dostosowane do rowerzystów, zachęcające do podróży turystycznych po Beskidzie Wyspowym.
Celem realizacji zadania jest stworzenie nowego produktu turystycznego po Beskidzie Wyspowym, umożliwiającego rozwój turystyki rowerowej na tym terenie.

Miejsce realizacji - Gmina Żegocina i okoliczne gminy - trasy rowerowe przebiegałyby głównie wokół Góry Kamionna, a dłuższe trasy również przez okoliczne gminy zachęcając do odwiedzania ciekawych miejsc i zabytków, np. Lipnica Murowana.

TAR 26 – Wesołe zajęcia sportowe dla dzieci!

Zadanie dotyczy organizacji zajęć sportowych (zajęcia piłkarskie) na terenie trzech gmin: Gnojnik, Lipnica Murowana, Trzciana. Dzieci będą uczestniczyć w bezpłatnych treningach przez okres 6 miesięcy. Przed rozpoczęciem zajęć każde z miejsc wyposażymy w niezbędny sprzęt sportowy oraz odpowiedni ubiór do reprezentacji podczas turniejów/zawodów. W każdej gminie zorganizujemy turniej piłkarski, który będzie świętem lokalnego sportu a jego głównym celem będzie promocja aktywności sportowej wśród dzieci.

Zadanie jest skierowane do dzieci z przedszkola, szkoły podstawowej oraz szkoły średniej.

Miejsce realizacji i obszar oddziaływania zadania: Gmina Gnojnik, Gmina Lipnica Murowana, Gmina Trzciana

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto