Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bochnia głosuje nad budżetem obywatelskim na 2019 rok, do rozdysponowania jest 1 mln zł

Paweł Michalczyk
Jeden z projektów dotyczy poprawy estetyki terenu naprzeciwko dworca PKP, dziś wita on przybywających do miasta soli pstrokacizną
Jeden z projektów dotyczy poprawy estetyki terenu naprzeciwko dworca PKP, dziś wita on przybywających do miasta soli pstrokacizną Paweł Michalczyk
Do 16 września w Bochni trwa głosowanie nad budżetem obywatelskim na 2019 rok. Do dyspozycji mieszkańców jest milion złotych. Wartość zgłoszonych projektów opiewa na blisko 1,3 mln zł.

To już czwarta edycja budżetu obywatelskiego Bochni. Do tej pory w tej formule powstało wiele ciekawych inwestycji. Wśród nich są zielone siłownie, chodniki i place zabaw, ale również programy profilaktyczne, nawigacja miejska, wystawa fotografii, czy mural.

Również w obecnej edycji nie brakuje ciekawych pomysłów. Wśród projektów ogólnomiejskich jest m.in. montaż atestowanych budek lęgowych dla ptaków, miejska poczekalnia przed dworcem PKP, stworzenie pasa zieleni poprzez nasadzenia drzew i krzewów, wreszcie wymiana ogrzewania w budynku hufca ZHP oraz PTTK przy ul. Bernardyńskiej 10.

Z pewnością nie na wszystkie inwestycje starty funduszy, bo wartość wspomnianych projektów sięga ponad 375 tys. zł, a przewidziana kwota to 230 tys. zł.

Znacznie liczniejszą grupę stanowią projekty osiedlowe. W tym przypadku do rozdania jest 770 tys. zł, po 55 tys. zł na każde z 14 osiedli, podczas gdy wartość zgłoszonych projektów sięga ponad 919 tys. zł.

Dotyczą one m.in. małej architektury zagospodarowania terenu, zieleni, montażu lamp i monitoringu, zajęć dla dzieci, zielonych siłowni itd.

Głosować na poszczególne projekty można drogą internetową albo tradycyjnie. Głosowanie internetowe już trwa. Wejście do systemu możliwe jest do 16 września poprzez stronę miasta www.bochnia.eu lub www.bochniadecyduje.pl.

Głosowanie za pomocą kartki papieru będzie możliwe w najbliższy weekend 8 i 9 września na Dzienniku Podawczym Urzędu Miasta Bochnia (w godz. od 9 do 13), a także 8 września w godz. 10 – 16 w Galerii RONDO przy ul. Partyzantów.

Głosować może każdy mieszkaniec Bochni, który ukończył 16 lat.

Pedofile i gwałciciele z Małopolski DANE, ZDJĘCIA

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto