MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bochnia. Kiedy otwarcie basenu? Na razie więcej pytań niż odpowiedzi

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
arch. Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni
Od soboty 6 czerwca na nowo mogą funkcjonować pływalnie i baseny. Na razie nie wiadomo, czy tego dnia zostanie otwarta Kryta Pływalnia w Bochni. Jej dyrektor Robert Hołda zwraca uwagę na wiele niewiadomych.

FLESZ - Komu rząd dopłaci do wakacji?

od 16 lat

Szef bocheńskiej pływalni zwraca uwagę, że na razie nie ma szczegółowych wytycznych, według których takie obiekty jak bocheńska pływalnia miałyby działać w „nowej rzeczywistości”.

- Choć znamy już datę, od której będzie można otworzyć pływalnie w całym kraju, to nie znamy oficjalnych wytycznych GIS według których miałyby one działać, dlatego dziś jeszcze nie możemy powiedzieć, kiedy dokładnie nastąpi otwarcie bocheńskiej pływalni - mówi Robert Hołda, dyrektor bocheńskiej pływalni.

Dodaje, że omawiane są środki bezpieczeństwa i nowe zasady funkcjonowania, które najprawdopodobniej będzie trzeba wprowadzić w związku z epidemią.

Mimo, że chlorowanie jest zabójcze dla koronawirusa, to jednak należy się spodziewać obostrzeń w sprawie liczby osób odwiedzających, a także dystansu społecznego i korzystania z szatni czy choćby toalet.

Bardzo możliwe, że na zarządców pływalni zostaną nałożone takie wymogi, jak:

a) unikanie nadmiernego zagęszczenia odwiedzających (maksymalnie 25 do 33 proc. przeciętnego obciążenia obiektu);
b) zachowanie minimalnej odległości 2 m pomiędzy osobami na całym obiekcie;
c) zakaz organizowania różnego rodzaju imprez, gromadzących większą liczbę uczestników oraz widzów, jak gier zespołowych, zawodów, pokazów;
d) stosowanie środków bezpieczeństwa i odstępów w szatniach, toaletach i przy kasach;
e) korzystanie z maseczek ochronnych aż do wejścia do przebieralni.

Powyższe wskazania zostały zawarte w liście dr n. med. Grzegorza Juszczyka, dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

Robert Hołda uważa, że niezależnie od tego, kiedy pływalnie zostaną uruchomione, niełatwe będzie odbudowanie ich rentowności. - Nie wiadomo bowiem, jak szybko wrócą do nich goście, a nawet jeśli chęć popływania wygra z obawami przed wirusem, liczba wejść będzie ograniczona – jak bardzo – tego dowiemy się wkrótce, wszak w projekcie nowego rozporządzenia Rady Ministrów pojawił się zapis „na basenach, siłowniach, klubach i centrach fitness i w zakresie organizacji obozów sportowych zajęcia będą się odbywały według wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego”, a te jak wiemy, są jeszcze w opracowaniu.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Pobierz bezpłatną aplikację Nasze Miasto i bądź na bieżąco!

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto