Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bochnia Liderem Małopolski za rozbudowę oczyszczalni ścieków. Uznano ją za najlepszą inwestycję proekologiczną w 2021 roku. Zdjęcia

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Rozbudowana i zmodernizowana oczyszczalnia ścieków w Bochni
Rozbudowana i zmodernizowana oczyszczalnia ścieków w Bochni arch. MPWiK Bochnia
Bochnia została uznana Liderem Małopolski 2021 za najlepsze przedsięwzięcie roku. Nagrodę przyznano za rozbudowę oczyszczalni ścieków z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Inwestycja pochłonęła 77,5 mln zł, z czego 40 mln zł stanowiło dofinansowanie z UE.

Była to już XXII. edycja konkursu Lider Małopolski. Są w nim nagradzane najlepsze przedsięwzięcia z terenu naszego województwa. Kapituła, w skład której wchodzi 27 samorządowców, nagrodziła 10 przedsięwzięć, wśród nich inwestycję realizowaną przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Bochni.

Budowa nowoczesnej oczyszczalni ścieków w Bochni z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii pochłonęła 77,5 mln zł, z czego 40 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

- Najbardziej odczuwalną dla mieszkańców Bochni wartością inwestycji MPWiK jest dezodoryzacja zapachów - mówi Tomasz Ryncarz z urzędu miasta w Bochni.

W ramach rozbudowy bocheńskiej oczyszczalni ścieków rozbudowano linię technologiczną przeróbki osadów ściekowych, zbudowano suszarnię słoneczną, powstała też instalacja do wytwarzania i przeróbki biogazu na energię elektryczną i cieplną wraz z montażem i uruchomieniem agregatu kogeneracyjnego. Jednocześnie usprawniono zarządzanie poprzez budowę inteligentnych systemów sterowania i nadzoru nad całym systemem wodociągowym oraz kanalizacyjnym.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Wspominamy zmarłych w 2022 roku

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto