18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bochnia: nazwiska sportowców do śmieci

Małgorzata Więcek-Cebula
Komendant Krzysztof Tomasik w aktach straży miejskiej zabezpieczył dwa z kilkudziesięciu znalezionych dokumentów
Komendant Krzysztof Tomasik w aktach straży miejskiej zabezpieczył dwa z kilkudziesięciu znalezionych dokumentów M.Wiecek-Cebula
Kilkadziesiąt list z nazwiskami zawodników Bocheńskiego Klubu Sportowego a także LKS-ów działających na terenie powiatu znaleźli strażnicy miejscy w Bochni. - Odebraliśmy sygnał, że ktoś podrzucił trzy duże foliowe worki w pobliżu kontenerów na śmieci należących do bloków przy ul. Sądeckiej - opowiada Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej w Bochni.

Po przeanalizowaniu zawartości worków okazało się, że znajdują się w nich kompletne listy zawodników z datami ich urodzenia. Były też inne klubowe dokumenty.
- Ponieważ zachodziło podejrzenie wykroczenia przeciwko ustawie o ochronie danych osobowych, natychmiast o tej sprawie powiadomiliśmy policjantów - dodaje Krzysztof Tomasik.

Policjanci z bocheńskiej komendy zabezpieczyli wszystkie znalezione listy i rozpoczęli w tej sprawie postępowanie wyjaśniające.
- Sprawdzamy czy w tych dokumentach faktycznie doszło do naruszenia ustawy o ochronie danych osobowych - wyjaśnia Leszek Machaj, rzecznik prasowy KPP w Bochni.

Funkcjonariusze są dość powściągliwi w udzielaniu informacji na ten temat. Zapewniają, że jeszcze nikogo nie przesłuchali. Nie chcą także podawać nazw klubów znajdujących się w dokumentach, gdyż mogłoby to utrudnić prowadzone przez nich postępowanie.
- Na razie analizujemy te papiery. I sprawdzamy czy dokumenty z samymi nazwiskami i podanymi obok nich datami urodzenia łamią zapisy ustawy - mówi rzecznik bocheńskich policjantów.
Rozstrzygnięcia tej sprawy należy się spodziewać w ciągu najbliższych kilku tygodni.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto