MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bochnia: niech ludzie napiszą, co by chcieli od miasta

Małgorzata Więcek-Cebula
Tą ulicą (została wyłączona z ruchu po katastrofie budowlanej w kamienicy) mógłby prowadzić ciąg pieszy do bazyliki
Tą ulicą (została wyłączona z ruchu po katastrofie budowlanej w kamienicy) mógłby prowadzić ciąg pieszy do bazyliki M.Wiecek-Cebula
Stwórzmy listę bocheńskich zadań i inwestycji, które, choć pilne, nie znalazły się jeszcze w miejskim budżecie - apeluje radny Maciej Fischer. O pomoc w jej opracowaniu prosi swoich kolegów z samorządu, ale także samych mieszkańców. Bo kto inny, jak nie oni, wie lepiej, co miastu jest jeszcze potrzebne.

Michał Jelonek, 21-letni student z Bochni marzy o tym, by miasto, w którym się wychował zyskało prawdziwie turystyczny charakter. - Idealnie by było, aby centrum zostało wyłączone z ruchu. Abyśmy stworzyli ciąg pieszy od szybu Sutoris po bazylikę Świętego Mikołaja - wylicza młody człowiek.
Pomysł radnego, o którym dowiedział się od nas bardzo mu się spodobał.

- Taka lista jest potrzebna. Władza powinna słuchać podpowiedzi mieszkańców, przecież to oni zdecydowali o jej wyborze - podkreśla młody człowiek.
Takich jak Michał jest wielu, podobnie jak pomysłów, na które powinni zwrócić uwagę przedstawiciele samorządu .
- Wiele ciekawych propozycji ginie "po drodze", zostaje pominiętych, a szkoda - podkreśla Władysława Migdał z Bochni.

Radny Fischer, który o konieczności stworzenia listy opowiadał podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Bochni przyznaje, że nie jest to nowy pomysł.
- Z tego co wiem, takie rozwiązania z powodzeniem funkcjonują w wielu miastach i co najważniejsze sprawdzają się. Mieszkańcy wnoszą różne ciekawe pomysły, uwagi do budżetu. Ten jednak nie jest z gumy. Nie da się wszystkiego przewidzieć i wszystkiego do tego budżetu upchać - podkreśla radny.

Według niego, lista taka mogłaby zostać stworzona na stronach internetowych miasta, a także być na bieżąco drukowana na łamach miesięcznika wydawanego przez bocheński samorząd.

Sam radny podpowiada dwie inwestycje, które jego zdaniem mogły by się na takiej liście znaleźć. Pierwszy to budowa parkingu dwupoziomowego przy ulicy Floris. To zadanie zrealizowane w oparciu o porozumienie publiczno-prywatne ma szansę poprawić nienajlepszą sytuację parkingową na terenie miasta.

Drugim pilnym zadaniem jest zagospodarowanie terenów nad Rabą na letnie miejsce wypoczynku dla mieszkańców miasta i okolic. To zdaniem radnego bardzo atrakcyjny teren, który wymaga jednak sporego doinwestowania. Gdy tak się stanie, mieszkańcy zyskają atrakcyjne miejsce wypoczynku.

Postanowiliśmy nie czekać na reakcję bocheńskiego magistratu i stworzyć własną listę najbardziej potrzebnych inwestycji.
Na Państwa propozycję czekamy pod nr tel. 14 611 93 30. Można także pisać e-maile na adres: [email protected].

od 7 lat
Wideo

Zlot Cadillaców Inowrocław 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto