Bochnia: ozłoceni pływacy

Paulina Korbut
Młodzi pływacy z bocheńskiego Towarzystwa Sportowego "Pływak" nie próżnują. Z ostatnich Korespondencyjnych Mistrzostw Polski Dzieci w wieku 10-11 lat, które odbyły się w Gorlicach, przywieźli aż 14 medali - 11 złotych i 3 srebrne. W klasyfikacji zawodów ten wynik dał w klubowi II miejsce.

Po spłynięciu wyników z pozostałych województw, okazało się, że Andrzej Michalczyk zdobył aż dwa tytuły mistrza Polski (na dystansach 100 m i 200 m stylem klasycznym) oraz wicemistrzostwo Polski na dystansie 100 m stylem zmiennym.

Świetnie radzili sobie też inni zawodnicy. Jakub Całka przywiózł złoty medal z zawodów na dystansach 100 m i 200 m stylem dowolnym i srebrny - na dystansie 100 m stylem zmiennym. Wiktor Kocot to złoty medalista na 100 m i 200 m stylem grzbietowym. Wiktoria Świderska zwyciężyła na dystansach 50 m i 100 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym, a na 200 m stylem dowolnym zdobyła srebro.

Karolina Warszawska to złota medalistka na 50 m stylem motylkowym.