Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bochnia. Stanisław Bukowiec, radny sejmiku: Czuję wielką odpowiedzialność związaną z pełnieniem tej funkcji

Paweł Michalczyk
archiwum prywatne
Stanisław Bukowiec jest pierwszym od kilkunastu lat przedstawicielem Bochni w sejmiku województwa małopolskiego. Jak wyobraża sobie swoją rolę na najbliższych pięć lat? M.in. o tym w naszej rozmowie.

Jak czuje się pan w roli radnego wojewódzkiego?

Główną motywacją mojego startu w wyborach do sejmiku był wieloletni brak przedstawiciela Bochni na tym szczeblu samorządu. Taka sytuacja sprawiała, że wiele ważnych dla nas spraw przez lata było traktowane po macoszemu. Czuję wielką odpowiedzialność związaną z pełnieniem tej funkcji. Mam nadzieję, że podołam wyzwaniom, które przede mną.

Za nami pierwsze sesje. Jakie spostrzeżenia?

Jesteśmy po trzech posiedzeniach sejmiku, związanych z organizacją prezydium, wyborem komisji, określeniem harmonogramu prac, przede wszystkim nad budżetem na 2019 rok, przygotowanym przez poprzedni zarząd województwa. Najbliższe tygodnie będą temu poświęcone. Z uwagi na obszerność budżetu, jego złożoność i bardzo krótki czas - sejmik jest zobowiązany przyjąć go najpóźniej do końca stycznia 2019 roku - będziemy mieli ograniczoną możliwość wprowadzenia nowych zapisów. Aczkolwiek postaram się ująć w nim zadania związane z Bochnią i regionem.

Jakie stawia sobie pan cele na najbliższy rok?

Będę pracował w komisji: budżetu, mienia i finansów, ds. innowacji i nowych technologii, ds. współpracy z Polonią i Polakami za granicą oraz w Małopolskiej Organizacji Turystycznej, ale to wcale nie oznacza, że ograniczę się tylko do tych obszarów. Jestem już po kilku spotkaniach z samorządowcami oraz mieszkańcami z powiatu bocheńskiego, którzy zwracają się do mnie z konkretnymi wnioskami. Staram się na bieżąco pomagać w ich rozwiązywaniu. Pierwszy rok funkcjonowania w sejmiku będzie też z pewnością okresem poznawania mechanizmów działania tego samorządu, zdobywania doświadczeń.

Jak chce pan współpracować np. gminą Bochnia, której władze raczej nie darzą pana sympatią?

Zostałem wybrany przez mieszkańców wszystkich gmin powiatu bocheńskiego, a także brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego. Problemy mieszkańców gminy Bochnia są dla mnie tak samo istotne, jak pozostałych gmin.

WIDEO: Masz samochód? Będziesz musiał zapłacić abonament RTV

Autor: TVN Turbo, x-news

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto