MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bochnię czekają duże inwestycje

Małgorzata Więcek
Ponad 15 mln złotych wyda w przyszłym roku burmistrz Bochni na inwestycje. Do najważniejszych zadań będzie należała budowa obwodnicy miasta a także hali widowiskowo-sportowej.

Ponad 15 mln złotych wyda w przyszłym roku burmistrz Bochni na inwestycje. Do najważniejszych zadań będzie należała budowa obwodnicy miasta a także hali widowiskowo-sportowej. Sporo funduszy zostanie przeznaczone na drogi i chodniki. Gospodarz miasta nie zapomniał też o zabezpieczeniu pieniędzy na wykonanie dokumentacji technicznej budowy łącznika zjazdu z autostradą i drogą nr 4.

Najwięcej funduszy z puli inwestycyjnej zostanie przeznaczone jednak na prace związane z budową obwodnicy Bochni od strony północno-zachodniej. Na ten cel gospodarze miasta zapisali 3,5 mln złotych. Drugim, także kosztownym zadaniem, jest realizacja hali widowiskowo-sportowej. W przyszłym roku z budżetu miasta burmistrz chce wydać na ten cel 1,2 mln złotych.

Planuje się także budowę sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ulic: Brodzińskiego, Wiśnickiej, Kazimierza Wielkiego. Myśli się również o budowie chodników przy ulicach: Karosek, św. Jana, św. Marka (parking). Nową nawierzchnię zyska ulica Grodeckiego. W tym przypadku zadanie, które pochłonie 350 tysięcy złotych - jak zapewnia burmistrz Bochni i jeden z mieszkańców tej ulicy - zostanie mocno wsparte finansowo przez samych mieszkańców. Poprawi się także na ulicach Pagórek, Rejtana i Smyków, Serugi,

Na Buczków, Stasiaka. Burmistrz zdecydował, że trzeba naprawić chodniki przy ulicach Gołębiej, Kurów, Dębczej i na Dolnym Zalesiu.
W planach na przyszły rok jest także budowa parkingu przy ulicy Kącik.
Sporo funduszy pokryje remonty i modernizacje zaplanowane w szkołach. Na przyszły rok nową nawierzchnię zyskają boiska przy SP nr 2, SP nr 5 oraz SP nr 7. Konieczne będzie także wykonanie klimatyzacji w Gimnazjum nr 1. W czterech obiektach zaplanowano remont dachu.

Także w przyszłym roku burmistrz chce rozpocząć budowę budynków socjalnych przy ulicy Kaima. Będą to obiekty przeznaczone dla wielodzietnych rodzin. Takich lokali w tej chwili miasto nie posiada.
W planach inwestycyjnych jest także zagospodarowanie placu przy Muzeum im. Stanisława Fischera. To zadanie pochłonie około 150 tysięcy złotych.

od 7 lat
Wideo

Zlot Cadillaców Inowrocław 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto