Brzesko. Kolejny sukces tanecznej pary z Brzeska. Nadia Grabska i Stanisław Ojczyk z dwoma medalami

Paweł Michalczyk
Para taneczna Nadia Grabska i Stanisław Ojczyk wywalczyli w Krakowie dwa medale
Para taneczna Nadia Grabska i Stanisław Ojczyk wywalczyli w Krakowie dwa medale UM Brzesko
Para taneczna Nadia Grabska i Stanisław Ojczyk wywalczyli w Krakowie dwa medale. 14-latek z Brzeska i 12-latka z Woli Dębińskiej dostali też kolejny raz z rzędu stypendium, burmistrza Brzeska.

FLESZ - Omikron – na te objawy musisz szczególnie uważać

od 16 lat

Tancerze, reprezentujący na co dzień Szkołę Tańca Thomas Dance, to aktualni mistrzowie i wicemistrzowie Polski (tytuły wywalczyli w dwóch osobnych konkurencjach).

18 sobotę grudnia wystartowali w XLVIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar profesora Mariana Wieczystego. W konkurencji tańców standardowych, w której rywalizowało 27 par, zajęli trzecie miejsce. Bardziej liczna była stawka uczestników w konkurencji tańców latynoamerykańskich - aż 34 pary. Tym bardziej cenne jest zatem wywalczenie przez brzeski duet drugiego miejsca.

To jednak nie koniec sukcesów. Nadia i Stanisław uzyskali przy okazji awans do wyższej klasy tanecznej (obecnie jest to klasa B) w obu kategoriach. Kolejny rok z rzędu taneczna para odebrała też stypendium sportowe od burmistrza Brzeska.

Staś i Nadia poznali się w brzeskiej szkole tańca, którą prowadzi instruktorka Dorota Thomas. Ich pasja trwa od blisko trzech lat. Wymaga ciężkiej i systematycznej pracy oraz wielu wyrzeczeń.

Trenują nie tylko w Brzesku, ale i podczas weekendowych wyjazdów w Krakowie, Lublinie, Warszawie czy Wrocławiu. - Ćwiczą codziennie, również we wszystkie weekendy. Nawet naukę muszą dopasowywać do harmonogramu ćwiczeń, ale chcą tańczyć i daje im to dużo radości - mówi Krzysztof Ojczyk, tata Staszka.

Staś jest uczniem klasy pierwszej w IV Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, Nadia zaś chodzi do siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzesku.

W 2020 roku para tancerzy zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski w tańcach standardowych. Cały sezon 2020 Staś i Nadia ukończyli z dorobkiem siedmiu medali zdobytych na prestiżowych turniejach rangi ogólnokrajowej: cztery razy zajmowali drugie miejsca, trzykrotnie zaś trzecie. Mają też na koncie dwa złote medale Mistrzostw Okręgu Małopolskiego PTT w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Wszystkie dotychczasowe sukcesy sprawiły, że zasłużenie uważani są za najbardziej uniwersalną parę taneczną w Polsce.