Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Brzesko. Przez awarię prądu basen znów był nieczynny dla użytkowników

Tomasz Rabjasz
Osoby, które w ostatnich dniach chciały skorzystać z krytej pływalni w Brzesku, odbiły się od zamkniętych na cztery spusty drzwi. To nie pierwszy raz, kiedy brzeski basen boryka się z problemami.

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura

Na kartce, przyklejonej na szybie głównego wejścia do pływalni zamieszczono krótką wiadomość, że jest ona nieczynna aż do odwołania. Napisano również, że powodem takiego stanu rzeczy jest awaria prądu. Nieco więcej informacji pojawiło się na stronie internetowej oraz fanpage’u Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W komunikacie z 17 października poinformowano, że awarii uległa stacja transformatorowa wysokiego napięcia, z której zasilany w energię elektryczną jest basen.

Mimo informacji o awarii, zamknięta pływalnia zirytowała wiele osób, które odbiły się od jej drzwi. - Z tą usterką to jest moim zdaniem zwykła ściema. Pewnie nie zostały zapłacone rachunki za prąd i go najzwyczajniej w świecie po prostu odcięto - obawia się Mateusz Początko, jeden z mieszkańców Brzeska.

Przypomina, że kryta pływalnia w Brzesku cały czas zmaga się z jakimiś problemami. Tak było chociażby dwa lata temu, kiedy niemal wszyscy pracujący tam ratownicy złożyli zwolnienia lekarskie. Nieoficjalnie wiadomo, że poszło wtedy o brak obiecanych im podwyżek. Przez kilka tygodni funkcjonowanie basenu było mocno zaburzone. Czynny był jedynie brodzik i jacuzzi. Znacząco skrócone zostały wówczas także godziny otwarcia basenu.

- Na brzeskiej pływalni od dawna nie dzieje się zbyt dobrze. Dlatego wcale nie będę zdziwiony, jak się okaże, że problemy tak się nawarstwiły, że trzeba było całkowicie zamknąć basen - dodaje Mateusz Początko.

Zamknięta w ostatnich dniach pływalnia w Brzesku bardzo oburzyła także Monikę Bednarz, która również drży o jej dalsze losy.

- Bardzo lubię pływać. Jeżeli pozwala mi na to tylko czas, wybieram basen w Proszówkach lub w Bochni. Jedynym plusem tego w Brzesku jest to, że mam do niego blisko, dlatego mimo, że nie jest tam najlepiej, często z niego korzystam. Jestem rozgoryczona, że jest teraz zamknięty. Obawiam się, że powód tego jest zupełnie inny, niż podano - mówi pani Monika.

Spekulacje niektórych mieszkańców, dotyczące całkowitego zamknięcia basenu na szczęście się nie potwierdziły. We wtorek burmistrz Brzeska Tomasz Latocha poinformował, że pływalnia wkrótce ponownie zostanie otwarta. Informacja na ten temat pojawiła się także m.in. na stronie internetowej Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na drugi dzień drzwi pływalni rzeczywiście zostały ponownie otwarte. - Wszystkie informacje zawarte w komunikatach były prawdziwe. Rzeczywiście doszło do awarii transformatora zasilającego obiekt. Była ona bardzo poważna. Musiała być wzywana nawet straż pożarna - podkreśla włodarz Brzeska.

Basen udało się ponownie uruchomić dzięki zastosowaniu innych, awaryjnych ścieżek podpięcia jego zasilania. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe, dlatego w najbliższych dniach ma ruszyć kompleksowa naprawa urządzenia, które się popsuło. - Ciężko w tej chwili oszacować, ile to będzie kosztować. Na pewno jest to jednak bardzo droga rzecz. Dlatego remont na pewno potrwa przynajmniej kilka tygodni, a być może nawet miesięcy. W tym czasie zapewnione jest jednak zasilanie zewnętrzne - zaznacza Tomasz Latocha.

***

Brzeska kryta pływalnia ma już 16 lat. Została założona jesienią 2003 roku. Dwa lata później obok budynku zamontowano jej własny transformator, który ostatnio uległ poważnej awarii, przez co obiekt - ku niezadowoleniu jego użytkowników - został zamknięty. W budynku oprócz basenu znajduje się ponadto m.in. siłownia oraz solarium.

Gmina Brzesko każdego roku dokłada do funkcjonowania krytej pływalni ponad 3 mln zł. Burmistrz Tomasz Latocha podkreśla jednak, że tego typu obiekty nigdy nie są rentowne i na pewno nie myśli o zamknięciu brzeskiego basenu. Gospodarz Brzeska zaznacza, że celem tego typu obiektów nie jest zarabianie na siebie, ale mają one przede wszystkim służyć mieszkańcom w aktywnym spędzaniu wolnego czasu.

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto