Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Burmistrz Brzeska Tomasz Latocha zapowiada nowe grunty pod inwestycje

Paweł Michalczyk
Wojtek Salamon
Rozmowa z Tomaszem Latochą, burmistrzem miasta i gminy Brzesko.

Od objęcia przez pana urzędu burmistrza minął miesiąc, udało się już ogarnąć wszystkie sprawy?

Płynnie wchodzimy w kolejne obszary działalności samorządu, równocześnie analizując między innymi działalność jednostek organizacyjnych i spółek miejskich. Trwa również analiza budżetu na przyszły rok. Rozpocząłem pracę nad kilkoma projektami, które mają na celu wprowadzenie usprawnień i poprawę efektywności pracy urzędu i jednostek podległych. Sytuacja samorządu nie jest najlepsza, po poprzedniku odziedziczyłem spore długi, mam jednak nadzieję, że nie zdeterminują one planów dotyczących rozwoju gminy.

Skąd decyzja o funkcji zastępcy burmistrza dla Grzegorza Bracha? Krytycy zarzucają panu, że dał mu „schronienie”, bo w urzędzie marszałkowskim po przejęciu władzy przez PiS mógłby się nie ostać jako człowiek związany z PSL.

To przemyślana decyzja, która świadczy o tym, że w samorządowej pracy stawiam na profesjonalizm i kwalifikacje. Grzegorz Brach jest doświadczonym samorządowcem z dwudziestoletnim stażem, był radnym, wójtem, kilka ostatnich lat pracował w urzędzie marszałkowskim na stanowisku zastępcy dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich. Pan Grzegorz Brach nie przyszedł do urzędu chronić się, ale ciężko pracować na rzecz Brzeska i całej gminy. Przez lata miałem przyjemność współpracować z nim i wiem, że jego wiedza i doświadczenie znakomicie przydadzą się w trudnej samorządowej pracy.

Proszę dokończyć zdanie: „Gmina pozostawiona przez G. Wawrykę ma się...”

Gmina ma się przede wszystkim rozwijać. Służyć temu będzie uruchomienie terenów inwestycyjnych, aby jednak tak się stało, trzeba je uzbroić, wybudować drogi dojazdowe oraz przyciągnąć inwestorów. Inwestycje pomogłyby poprawić stan finansów gminy i umożliwić zwiększenie wydatki na budowę dróg, chodników oraz realizację wielu innych zadań, które bezpośrednio wpływają, na jakość życia mieszkańców.

**Chcesz podzielić się informacjami o swoim regionie, zgłosić problem, zainterweniować w jakiejś sprawie? Daj nam znać! Poinformujemy innych. Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo!

- Przyślij je na adres [email protected]
- Wyślij za pomocą Facebooka: Tygodnik Brzesko-Bochnia;
- Wpisz komentarz na forum pod artykułem.**

WIDEO: Co powinien zrobić kierowca po wypadku ze zwierzętami. Rzecznik policji odpowiada

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto