Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dodatkowa rekrutacja do wiśnickiego Plastyka!

red.
materiały promocyjne
W Liceum Plastycznym im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu są jeszcze wolne miejsca na specjalizacjach: ceramika artystyczna, fotografia artystyczna, tkanina artystyczna.

Jeśli masz predyspozycje plastyczne, chcesz rozwijać swój talent, kreatywne myślenie i wyobraźnię, to nauka w Liceum Plastycznym im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu będzie najlepszą inwestycją w przyszłość.

Przez 4 lata pobytu w Liceum Plastycznym uczeń nabędzie umiejętności z wielu dziedzin np.: malarstwa, rysunku, rzeźby, projektowania graficznego i multimedialnego, podstaw fotografii i filmu, a szczególnie wybranej przez Ciebie jednej z czterech specjalizacji: ceramika artystyczna, fotografia artystyczna, renowacja elementów architektury lub tkanina artystyczna (od września 2017 są jeszcze miejsca na trzech z wyżej wymienionych specjalizacji).

Liceum Plastyczne im. Jana Matejki jest średnią szkołą artystyczną zlokalizowaną w malowniczym Nowym Wiśniczu. Tworzy ją kompleks budynków szkoły i internatu otoczony roślinnością i pracami uczniów, zapewniający młodzieży dogodne warunki do nauki, pracy i odpoczynku.

Wiśnicki Plastyk jest szkołą prowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ciągu 4 lat uczniowie realizują równolegle program artystyczny oraz program ogólnokształcący. Efektem tej podwójnej drogi są dwa egzaminy podsumowujące ich edukację w Liceum Plastycznym. Zdawany w kwietniu egzamin dyplomowy daje Dyplomantom tytuł zawodowy plastyka uznawany na terenie całej Unii Europejskiej (PRK V – zapis na dyplomie potwierdzający wg. polskich i europejskich ram kwalifikacji specjalistyczne przygotowanie zawodowe).

W maju zgodnie z ogólnopolskim harmonogramem Absolwenci przystępują do egzaminu maturalnego.

A potem przed Absolwentami Wiśnickiego Plastyka otwiera się szereg możliwości wyboru dalszych dróg pozwalających na wykorzystywanie i poszerzanie nabytych umiejętności. Jedną z możliwości jest kontynuacja edukacji plastycznej na uczelniach i wydziałach artystycznych. Często wybierane kierunki to: konserwacja w różnych dziedzinach sztuki, grafika warsztatowa i projektowa, wzornictwo, multimedia, architektura, architektura krajobrazu, architektura wnętrz, artystyczne projektowanie ubioru, fotografia, film animowany, rzeźba, ceramika i szkło.

Absolwenci przygotowani są również do podjęcia pracy samodzielnej bądź w różnych pracowniach i firmach zajmujących się szeroko pojętym projektowaniem i wykonawstwem obiektów artystycznych (agencje reklamowe, pracownie graficzne realizujące projekty w wielu branżach i dziedzinach, w tym: projektowanie i tworzenie stron internetowych, pracownie konserwatorskie i ceramiczne, praca w mediach).

Dodatkowy egzamin wstępny obejmuje ćwiczenie z rysunku, malarstwa, rzeźby oraz podstawowe informacje ze znajomości najważniejszych zagadnień z historii sztuki.

Chętni proszeni są o kontakt pod numerem telefonu 605 782 071.

WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie - odcinek 19

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto