MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dyrektor Zespołu Szkół w Czchowie zawieszony, prokuratura prowadzi w jego sprawie postępowanie o naruszenie nietykalności cielesnej kobiety

Paweł Michalczyk
Paweł Michalczyk
Władze powiatu brzeskiego zawiesiły dyrektora ZS w Czchowie po komunikacie policji w jego sprawie
Władze powiatu brzeskiego zawiesiły dyrektora ZS w Czchowie po komunikacie policji w jego sprawie Paweł Michalczyk
Zarząd powiatu brzeskiego zawiesił dyrektora Zespołu Szkół w Czchowie. Jako powód wskazano postępowanie, jakie prowadzi w jego sprawie policja i prokuratura. Chodzi o naruszenie nietykalności cielesnej pewnej osoby. Pedagog został też odsunięty od pracy z młodzieżą.

Postępowanie przygotowawcze przeciwko dyrektorowi Zespołu Szkół w Czchowie prowadzone jest w kierunku art. 157 par. 2 kk.

— Dotyczy spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu osoby pokrzywdzonej, podejrzanym jest pan Rafał C. W tej chwili jesteśmy na bardzo wstępnym etapie tego postępowania, po wykonaniu czynności procesowych z udziałem osoby pokrzywdzonej i podejrzanego — mówi Andrzej Leśniak, prokurator rejonowy w Brzesku.

Chodzi o incydent, do jakiego miało dojść 29 marca w Brzesku. Rafał C. miał dopuścić się naruszenia nietykalności cielesnej skutkującego powstania obrażeń ciała. Osobą pokrzywdzoną jest kobieta, u której mężczyzna spowodował obrażenia. — Wystąpiły one na obu rękach i szyi. Według opinii biegłego medyka naruszyło to czynności narządów ciała osoby pokrzywdzonej na czas nieprzekraczający dni siedmiu — precyzuje prokurator Leśniak.

Zarząd Powiatu Brzeskiego w poniedziałek 15 kwietnia 2024 r. podjął uchwałę o zawieszeniu nauczyciela pełniącego funkcję dyrektora Zespołu Szkół w Czchowie. Nastąpiło to po tym, jak w piątek 12 kwietnia 2024 roku do starostwa wpłynęło zawiadomienie z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku o prowadzeniu postępowania przygotowawczego.

— Pan dyrektor został zawieszony w czynnościach nauczyciela i dyrektora do momentu rozstrzygnięcia tej sprawy. Sytuacja jest analogiczna, jakby dyrektor był chory na urlopie, więc dopóki sprawa się nie rozstrzygnie, będzie go zastępować pani wicedyrektor — wyjaśnia Andrzej Potępa, starosta brzeski.

Rafał C. jest również radnym rady miejskiej w Brzesku. W ostatnich wyborach został wybrany na kolejną kadencję 2023-2029.

Samorządowcy lobbują za zmianą wariantu sądeczanki

emisja bez ograniczeń wiekowych

Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Dyrektor Zespołu Szkół w Czchowie zawieszony, prokuratura prowadzi w jego sprawie postępowanie o naruszenie nietykalności cielesnej kobiety - Gazeta Krakowska

Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto