Egzamin gimnazjalny 2019 z matematyki ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE 11.04

Bartosz Dybała
Egzamin gimnazjalny 2019 z matematyki ODPOWIEDZI Egzamin gimnazjalny 2019 z matematyki ODPOWIEDZI
Egzamin gimnazjalny 2019 z matematyki. U nas znajdziecie arkusze i odpowiedzi z egzaminu gimnazjalnego 2019 z matematyki (cz. matematyczno-przyrodnicza). Sprawdź, jak ci poszło!

Egzamin gimnazjalny z matematyki: opinie, komentarze (Odpowiedzi, arkusz)

- Jeśli chodzi o matematykę, to jestem trójkowiczem. Dla mnie egzamin był dość trudny, szczególnie zadania otwarte - przyznaje Stanisław, uczeń Gimnazjum nr 49.

- Jeśli byłyby podane wzory, tak jak jest to na maturze, moim zdaniem nawet szóstoklasista by się z tymi zadaniami uporał. Dla mnie matematyka była banalna - mówi z kolei Piotr, uczeń tego samego gimnazjum.

Egzamin gimnazjalny 2019 MATEMATYKA: trudna czy banalna?

Uczniom problem sprawiło zadanie dowodowe. - Był trójkąt równoboczny, w który wpisane było koło. Od środka koła szły proste do boków bądź kątów trójkąta. Trzeba było udowodnić, że dwa mniejsze trójkąty w środku są przystające - relacjonuje Stanisław.

- Faktycznie, robiłem to zadanie dość długo, kończyłem, gdy czas egzaminu powoli dobiegał końca - dopowiada Piotr. Zadania obliczeniowe były jego zdaniem z kolei bardzo proste.

- Został nam jeszcze język angielski. Kilka osób liczy na 100 proc. - kwituje Piotr.

Uczniowie informują, że egzaminy przebiegły bez problemów.

Egzamin gimnazjalny 2019 MATEMATYKA ODPOWIEDZI

Już dzień po egzaminie z języka polskiego, czyli w czwartek 11 kwietnia, gimnazjaliści przystąpią do egzaminu gimnazjalnego z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych. Część z zakresu przyrodniczego rozpocznie się o godzinie 9 oraz będzie trwać 60 minut. Po przerwie, o godzinie 11 uczniowie napiszą egzamin z matematyki, będą mogli na niego poświęcić aż 90 minut. Terminy dodatkowe wyznaczono na wtorek, 4 czerwca. Podczas egzaminu z matematyki używać można wyłącznie długopisu lub pióra z czarnym atramentem/tuszem, na drugą część uczniowie mogą wziąć ze sobą linijkę. Warto wspomnieć, że wynik egzaminu jest kluczowy podczas rekrutacji do szkoły średniej, mimo że nie określa się progu zaliczenia.

Egzamin gimnazjalny MATEMATYKA 2019. Co obowiązuje gimnazjalistów na egzaminie?

Pierwszy egzamin, czyli z przedmiotów przyrodniczych, obejmuje zakres materiału z biologii, geografii, fizyki i chemii. Robiąc powtórkę z biologii, należy skupić się na podstawowych związkach chemicznych, budowie oraz funkcjonowaniu komórki, organizmu roślinnego oraz człowieka.

Autor: Joanna Urbaniec

Warto zwrócić uwagę na zagadnienia powiązane z genetyką, ewolucją życia, systematyką, ekologią oraz stanem zdrowia i choroby. Na końcu zalecamy przeczytać kilka zdań o globalnych i lokalnych problemach środowiska. W przypadku zadań z geografii, spodziewać się można pytań o kształt i ruchy Ziemi oraz ich następstwa, a także położenie, środowisko oraz ludność Polski. Każdy uczeń powinien posiadać umiejętność czytania, interpretacji i posługiwania się mapą.

Warto dodatkowo zapoznać się z relacją przyroda-człowiek-gospodarka. Fizyka to przede wszystkim zasady dynamiki Newtona, zagadnienia związane z energią, materią oraz elektrycznością, a także magnetyzmem i ruchem drgającym. Z chemii warto powtórzyć tematykę substancji oraz ich właściwości, wewnętrznej budowy materii, a także przypomnieć sobie podstawowe reakcje chemiczne oraz wzory.

Podczas egzaminu z matematyki zaś spodziewać się można zadań, w których niezbędna może okazać się umiejętność rozwiązywania równań, pracy na wykresach funkcji oraz znajomość zagadnień związanych ze statystyką opisową.

Egzamin gimnazjalny z matematyki. Jak wyglądają zadania?

Arkusz egzaminu gimnazjalnego z matematyki składa się z 23 zadań, tylko 3 z nich są otwarte. Spodziewać można się na nich danych umieszczonych w tabelach, diagramach, ilustracjach oraz schematach. Uczeń będzie musiał wykazać się umiejętnością pracy z takimi pomocami, a rozwiązanie zadań będzie polegało głównie na wyborze poprawnej odpowiedzi z proponowanych lub oznaczeniu prawdziwość lub nieprawdziwość tezy.

Na egzaminie gimnazjalnym z matematyki na pewno pojawią się zadania, polegające na wykonaniu rachunków, które uczniowie będą musieli umieścić na karcie, załączonej do arkusza. Należy unikać zapisywania jakichkolwiek obliczeń na marginesie, ponieważ tego egzaminator nie może oceniać.

Egzamin gimnazjalny 2019 - harmonogram

 1. 1.część humanistyczna 10.04.2019 (środa)
  z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9
  z zakresu języka polskiego – godz. 11
 2. część matematyczno - przyrodnicza 11.04.2019 (czwartek)
  z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9
  z zakresu matematyki – godz. 11
 3. język obcy nowożytny 12.04.2019 (piątek)
  na poziomie podstawowym – godz. 9
  na poziomie rozszerzonym - godz. 11

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Wideo

Materiał oryginalny: Egzamin gimnazjalny 2019 z matematyki ODPOWIEDZI, ARKUSZ CKE 11.04 - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie