Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Galeria i nowe rondo

MAŁGORZATA WIĘCEK
W pobliżu bocheńskiego dworca PKP może powstać duża galeria handlowa. Przedsiębiorcy z Rzeszowa, którzy kupili teren bazy PKS, chcą postawić w tym miejscu obiekt handlowo-usługowy.

W pobliżu bocheńskiego dworca PKP może powstać duża galeria handlowa. Przedsiębiorcy z Rzeszowa, którzy kupili teren bazy PKS, chcą postawić w tym miejscu obiekt handlowo-usługowy. Konieczne jest jednak przebudowanie skrzyżowania ulic Proszowskiej i Partyzantów. W tym miejscu planowane jest bowiem rondo.

- Jednym z warunków, jakie postawiliśmy przedsiębiorcom zainteresowanym postawieniem galerii, jest przygotowanie projektu bezkolizyjnych wjazdów i wyjazdów z tego obiektu. To wymaga oczywiście przebudowy całego skrzyżowania. Dlatego rozważane jest w tym miejscu wybudowanie ronda - mówi Gustaw Korta, wiceburmistrz Bochni.

Takie rozwiązanie wymaga jednak miejsca, którego w tym przypadku brakuje. Konieczne będzie wyburzenie przynajmniej dwóch budynków przy skrzyżowaniu Proszowskiej i Partyzantów. Przeprowadzenia rozmów z właścicielami budynków podjął się przedsiębiorca. Wg niego, są już pewne ustalenia w tej sprawie, za wcześniej jednak, by mówić o konkretach.

Kolejnym z warunków powstania galerii - przedstawionym przedsiębiorcy przez bocheńskich samorządowców - jest wybudowanie obok centrum parkingu.
- Rozmawiamy o stworzeniu parkingu dla 600 samochodów. Takie rozwiązanie obok dworca to szansa dla Bochni - mówi wiceburmistrz Korta.

Firma, która już przygotowuje się do inwestycji, obiecała partycypować w kosztach budowy ronda. To przedsięwzięcie byłoby realizowane wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich.
O konieczności przebudowy skrzyżowania mówiło się od dawna. Zdaniem kierowców, należy to zrobić bardzo szybko. - Mieszkam przy ulicy 20. Stycznia i wiem, jak trudno codziennie włączyć się do ruchu. To, zwłaszcza w godzinach szczytu, graniczy z cudem - mówi młoda kobieta, mieszkanka Bochni.

To problem, z którego doskonale zdają sobie sprawę także funkcjonariusze z bocheńskiej komendy policji. - To skrzyżowanie jest w tej chwili jednym z najbardziej zakorkowanych miejsc w Bochni, które ze względu na swój przemysłowy charakter wymaga szybkiej zmiany - podkreśla nadkomisarz Sławomir Oświęcimka z sekcji ruchu drogowego KPP w Bochni.
Powstanie galerii handlowej uzależnione jest od rozmów prowadzonych w sprawie przebudowy skrzyżowania.

Jeśli przebiegną one pomyślnie i właściciele budynków zlokalizowanych przy skrzyżowaniu zgodzą się na zaproponowane warunki - ruszą prace budowlane. Wówczas będzie szansa, że galeria powstanie w ciągu najbliższych dwóch - trzech lat.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto