MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Gierczyce. Wspólnym głosem zaśpiewają 11 listopada dla Niepodległej - rozmowa

TR
Z Agnieszką Pukowską, kierowniczką scholi z Gierczyc, rozmawiamy na temat warsztatów wokalnych z okazji Święta Niepodległości.

WIDEO: Krótki wywiad

Schola szykuje coś na Święto Niepodległości?

Zeszły rok pokazał, że pięknie jest świętować wspólnie, dlatego również w tym roku chcemy dać możliwość mieszkańcom naszej gminy wziąć czynny udział w obchodach. Stworzyliśmy projekt „Wspólnym głosem dla Niepodległej – warsztaty wokalne z historią w tle i Wspólne pod Patrią śpiewanie”, który uzyskał dofinansowanie z programu Ministerstwa Kultury „Niepodległa”. Projekt realizujemy we współpracy z dyrektorem Gminnego Centrum Kultury, z Orkiestrą Baczków, Siedlecanami, parafią Gierczyce. Spotkania muzyczne rozpoczęliśmy 19 października w Siedlcu. Przed nami jeszcze piękne spotkanie 7 listopada w Dąbrowicy, 9 listopada w Gierczycach i zwieńczenie tych warsztatów 11 listopada uroczystym koncertem „Wspólne pod Patrią śpiewanie” w kościele w Gierczycach (początek o godzinie 17).

Co będzie w programie tegorocznego Koncertu „Pod Patrią”?

Zagra nam Orkiestra Baczków pod batutą Wojciecha Zwierniaka, a wspólny śpiew poprowadzi Janek Kubas wraz z chórem. Chór będzie składał się z wszystkich osób, które wzięły udział w warsztatach. Wciąż jeszcze można dołączyć. Pieśni tradycyjne będą przeplatane kilkoma nowszymi w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Siedlecanie oraz Scholi z Gierczyc.

Jaka jest historia scholi z Gierczyc?
Schola powstała spontanicznie w listopadzie 2015 roku. Zaczęliśmy z ósemką dzieci i bardzo szybko dołączali kolejni. W maju 2017 z inicjatywy mojego męża powstało Stowarzyszenie Przyjaciół Scholi w Gierczycach. Zaczęliśmy z sukcesem pisać wnioski o dotacje, organizować akcje crowfoundingowe, w dużych przedsięwzięciach od początku wspiera nas gmina Bochnia. Ale finanse to tylko niewielka część sukcesu, o sukcesie stanowi ogromna, charytatywna praca wykonywana od 3 lat przez wszystkich członków Stowarzyszenia: Krzyśka, Ryszarda, Karola, Krysię i również mnie.

Co trzeba zrobić, żeby dostać się do scholi?

Zacząć przychodzić na próby. Łatwe to nie jest, bo próby są w niedziele o godz. 9 - tu wyrazy uznania dla naszych dzieciaków, za wytrwałość. Ale jak ktoś już zacznie, to raczej nie rezygnuje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto