Grudzień w Bochni: Przegląd prasy z listopada 2022 w Bochni, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Bochnia zmienił się  w listopadzie 2022?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Bochnia zmienił się w listopadzie 2022? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Bochni najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Otwarcie Energylandii w Zatorze w zimowej odsłonie. Park przygotował ponad 100 atrakcji w zimowo-świątecznej krainie. Zobaczcie zdjęcia”?

Przegląd listopada 2022 w Bochni: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2022 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Otwarcie Energylandii w Zatorze w zimowej odsłonie. Park przygotował ponad 100 atrakcji w zimowo-świątecznej krainie. Zobaczcie zdjęcia

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze już w nadchodzącą sobotę (26 listopada) otworzy się w zimowej odsłonie. Podczas rozpoczynającego się sezonu Winter Kingdom goście będą mogli skorzystać z ponad 100 atrakcji w zimowo-świątecznej krainie. Wśród nich największy w Polsce ogród świateł, lodowisko czy tor do jazdy po śniegu na dmuchanych dętkach.

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? 1.12.2022

Te osoby uchodzą za najbardziej złośliwe. Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź listę!

📢 Rozstrzygnięto przetarg na odbiór odpadów komunalnych w Bochni na 2023, cena niewiele wyższa niż obecnie

Bocheński magistrat wyłonił konsorcjum, które w 2023 roku będzie zajmowało się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych na jego terenie. W przetargu wygrał ten sam pomiot, który obecnie świadczy te usługi. Cena przez niego zaproponowana jest jednak wyższa niż dotąd.

Prasówka grudzień Bochnia: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Bochni. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W bocheńskiej kopalni soli gościli geografowie z całej Polski w ramach LXIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Geograficznego

W niedzielę 27 listopada Kopalnię Soli Bochnia odwiedzili członkowie Polskiego Towarzystwa Geograficznego, którzy przez trzy dni przebywali w Małopolsce w ramach 63. Zjazdu PTG organizowanego pod hasłem „2.0.2.2. Geografia Późnej Nowoczesności”.

📢 Oto najtańsze domy do kupienia w Małopolsce! Wystarczy mieć 200 tysięcy złotych 29.11.2022

Jak wyglądają i ile kosztują najtańsze domy w woj. małopolskim? Na jaką nieruchomość możecie sobie pozwolić w cenie do 200 tysięcy złotych? Znajdziecie tutaj zarówno domy jednorodzinne często ze sporymi działkami, jednak zazwyczaj do remontu, jak i domki letniskowe. Sprawdźcie nasze zestawienie.

📢 Festiwal Roślin w Tarnowie. W hali sportowej Akademii Nauk Stosowanych czekała prawdziwa gratka dla miłośników zieleni. Mamy zdjęcia!

W Tarnowie rozpoczął się Festiwal Roślin. Od samego rana w sobotę (26 listopada) hala sportowa Akademii Nauk Stosowanych zapełnia się amatorami roślin doniczkowych. Wybór jest ogromny od zwykłych storczyków, paprotek po palmy kokosowe czy okazy dla prawdziwych koneserów. Festiwal potrwa do niedzieli (27 listopada).

📢 Bocheńskie Planty Salinarne czeka przebudowa. Będą nowe alejki, fontanna multimedialna i elementy małej architektury. Ogłoszono przetarg

Planty Salinarne w Bochni, czyli położony nieopodal centrum miasta park o powierzchni ponad trzech hektarów, stoją przed gruntowną przebudową. Zaniedbany w ostatnich latach teren ma się stać bardziej przyjazny dla mieszkańców i turystów. Powstaną nowe alejki, fontanna, pomnik górnika z koniem i wagonikiem, a także kolejne dwa gwarki, czyli miniaturowe figurki nawiązujące do salinarnej historii Bochni. Nie zabraknie również wycinek i nowych nasadzeń.

📢 Bójka na ulicach Krakowa. "Podchodził do taksówek na ulicy, otwierał drzwi i bił kierowców"

Do szokującej sytuacji doszło w Krakowie w nocy z soboty na niedzielę. "Około północy, jadąc na rynek, zobaczyłem bójkę na ulicy. Zatrzymałem się i wezwałem policję. Jedna osoba, ewidentnie pod wpływem narkotyków, podchodziła do taksówek na ulicy, otwierała drzwi i biła kierowców. Ponieważ bandyta cały czas przemieszczał się, policja miała problemy z ustaleniem gdzie się znajduje" - relacjonuje radny miejski Łukasz Wantuch.

📢 Poważny wypadek na DK 75 w Uszwi. Dwie osoby w ciężkim stanie po zderzeniu osobówki z ciężarówką. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR

Do bardzo groźnego wypadku doszło w niedzielę (27.11) tuż przed południem na drodze krajowej nr 75 w Uszwi. W wyniku zdarzenia samochodu osobowego i ciężarówki dwie osoby zostały poważnie ranne. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

📢 Bocheńskie morsy rozpoczęły sezon, w Rabie z każdą niedzielą przybywa miłośników lodowatej wody

Wraz z nadejściem pierwszego śniegu bocheńskie morsy coraz liczniej wchodzą do lodowatej wody w Rabie. W niedzielę 20.11 w rejon mostu w Chodenicach przybyło ponad sto osób. Wszystko wskazuje, że w kolejnych tygodniach frekwencja będzie jeszcze wyższa, bo w Bochni panuje już moda na morsowanie. Najmłodsi miłośnicy tego sportu mają 5 lat, najstarszy - 72 lata.

📢 Tak mieszka Paulina Smaszcz. Zajrzyj do apartamentu byłej żony Macieja Kurzajewskiego. Tak urządziła dom po rozwodzie Paulina Smaszcz

Paulina Smaszcz mieszka w luksusowym apartamencie w Starej Miłosnej. Była żona Macieja Kurzajewskiego chętnie bryluje w mediach społecznościowych. Ostatnio zrobiło się o niej głośno, bo dziennikarz zaręczył się z Kasią Cichopek. Paulina Smaszcz dosadnie komentowała też związek Izabeli Janachowskiej i cięgle nęka Macieja Kurzajewskiego w domu. Celebrytka nie szczędzi byłemu mężowi kąśliwych uwag, które regularnie zamieszcza w mediach społecznościowych. Na co dzień bizneswoman mieszka w przestronnym dwupoziomowym apartamencie. Zobacz, w jakich wnętrzach czuje się najlepiej Paulina Smaszcz.

📢 Marcin Wiechecki zaginiony w Gaju. Rozpoznajesz go? Koniecznie daj znać Fundacji ITAKA!

Marcin Wiechecki zaginął w Gaju 17.11.2022. Rodzina szuka go z pomocą Fundacji ITAKA. Mężczyzna ma 50 lat i 170.0 cm wzrostu, oczy - niebieskie. Marcin Wiechecki zaginął w Gaju. Jeśli widziałaś lub widziałeś osobę ze zdjęcia po 17.11.2022, koniecznie skontaktuj się z Fundacją ITAKA. Pamiętaj, że każda wiadomość może być przydatna.

📢 TOP15 kultowych polskich filmów sprzed lat. Kształtowały całe pokolenia! Zobacz nasze zestawienie

W historii polskiej kinematografii powstało wiele filmów, które zyskały miano kultowych. Choć od powstania wielu z nich minęły dziesiątki lat, nadal przyciągają przed telewizory całe pokolenia. Znają je zarówno dziadkowie jak i wnuczkowie. Które stare filmy trzeba znać? Sprawdź nasze TOP15 kultowych polskich filmów sprzed lat.

📢 W Bochni powstanie parking podziemny? Miasto rozważa jego budowę pod boiskiem Orlik przy ul. św. Marka. Najpierw 50 tys. zł na odwierty

Parkowanie w Bochni z roku na rok jest trudniejsze. W centrum miasta ubyło miejsc postojowych przy okazji rewitalizacji centrum, a samochodów przybywa, dlatego miasto przymierza się do rozwiązania problemu poprzez budowę parkingu podziemnego. Miałby on powstać nieopodal centrum pod kompleksem boisk sportowych. Najpierw teren mają zbadać geolodzy.

📢 W Brzesku ruszyła budowa tymczasowego lodowiska na Placu Kazimierza, w poprzednim sezonie ślizgawka cieszyła się dużym zainteresowaniem

W Brzesku ponownie będzie można korzystać z sezonowego lodowiska. Jego montaż już się rozpoczął na Placu Kazimierza Wielkiego. Po raz pierwszy ślizgawkę zorganizowano w tamtym miejscu w na początku grudnia 2021 i cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem.

📢 W Zabawie koło Tarnowa uczczono pamięć Ofiar Wypadków Drogowych. Uroczystości w sanktuarium bł. Karoliny i przy pomniku „Przejście”. Zdjęcia

W Zabawie koło Tarnowa, przy Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny, odbyły się tegoroczne obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Trwające od dwóch dni, uroczystości obejmowały spotkania z rodzinami ofiar, warsztaty terapeutyczne, programy edukacyjne, seminaria i konferencje. W niedzielę 20.11 odbyły się natomiast uroczystości religijne: msza św., zaświecenie symbolicznego światła pod pomnikiem ofiar wypadków i posadzenie Drzewa Pamięci.

📢 Droga powiatowa między Dąbrowicą a Nieprześnią koło Bochni zamknięta do piątku 25.11 z powodu przebudowy

Oo poniedziałku 21 do piątku 25 listopada droga powiatowa między Dąbrowicą a Nieprześnią jest zamknięta. Ma to związek z układaniem na niej nowych warstw konstrukcyjnych. Zamknięcie drogi obowiązuje w godzinach 8-17.

📢 Oto majątki małopolskich komorników. Miliony na koncie, domy, auta 20.11.2022

Małopolscy komornicy ujawnili swoje majątki. O miejscu w rankingu decydowały kwoty zebrane w złotówkach. Lista została stworzona na podstawie ich oświadczeń majątkowych za 2021 rok.

📢 W podbocheńskich Proszówkach protestują przeciwko budowie ronda na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 965.

Grupa 40 mieszkańców Proszówek protestuje przeciwko pominięciu ich przy planowanej budowie ronda. Nie mieli pojęcia, że część ich działek przewidziano do wykupu. Tymczasem procedura związana z przygotowaniem inwestycji jest już zaawansowana. Prace zaplanowano na 2023 rok.

📢 Takiego mostu w Małopolsce dotąd nie było! Nad Dunajcem koło Tarnowa powstaje jeden z najdłuższych mostów w Polsce. Zdjęcia z placu budow

To najważniejszy element powstającego nowego połączenia Tarnowa z autostradą A4. Nowo budowany most nad Dunajcem pomiędzy Ostrowem i Kępą Bogumiłowicką będzie najdłuższym w Małopolsce i jednym z najdłuższych w kraju.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Zełenski w Paryżu. Francja rozważa dostawę samolotów dla Ukrainy

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bochnia.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie