I liga futsalu. Derbowa rozgrywka w Bochni, 10 goli i rekordowa frekwencja

Jacek Żukowski
Piłkarze z Bochni byli zdecydowanie lepsi w derbach
Piłkarze z Bochni byli zdecydowanie lepsi w derbach archiwum bsf abj bochnia
Rekord frekwencji na meczu, derby, dziesięć bramek - tak wyglądała inauguracja sezonu I ligi futsalu w Bochni, gdzie tamtejszy BSF ABJ podejmował Unię Tarnów. "Jaskółki" znalazły się na szczeblu centralnym wygrywając rozgrywki małopolsko-świętokrzyskiej II ligi, a z uwagi na pandemię nie musiały rozgrywać meczów barażowych.

O losach meczu zadecydował jego początek. Najpierw po składnej akcji Maślak potężnym strzałem lewą nogą zaskoczył bramkarza, a po chwili wynik podwyższył Bukowiec. Unia nie mogła się już tylko bronić i trzeba przyznać gościom, że trzymali dystans, dzięki świetnej postawie bramkarza i dobrej gry duetu Przybył - Grzesiak.

To właśnie ten drugi zdobył kontaktowego gola wieńcząc najlepszy okres gry swojej ekipy. W 12 minucie zdenerwowany takim obrotem sprawy Budzyń pokazał swoją szybkość i po błyskotliwej szarży zdobył trzeciego gola. Ten sam zawodnik ustalił wynik pierwszej połowy, trafiając równo z syreną.

Prowadząc 5:1 gospodarze wiedzieli, że nic złego nie może im się stać i na początku drugiej połowy zagrali słabiej. Z letargu obudził ich dopiero gol Grzesiaka, po którym zaczęli grać lepiej, długo utrzymywali się przy piłce, pokazali kilka efektownych zagrań, ciesząc nimi licznie zgromadzonych kibiców. Wynik ustalili Matras, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i Wołoszyn, który trafił po zespołowej akcji.

BSF ABJ Bochnia - Unia Tarnów 8:2 (6:1)
Bramki: 1:0 Maślak 4, 2:0 Bukowiec 8, 2:1 Grzesiak 9, 3:1 Budzyń 12, 4:1 Bukowiec 14, 5:1 Maślak 19, 6:1 Budzyń 20, 6:2 Grzesiak 24, 7:2 Matras 35, 8;2 Wołoszyn 28.
BSF ABJ: Jaszyński, Smoleń - Bukowiec, Matlęga, Łękawa, Matras - Lewicki, Rynduch, Paruch, Wołoszyn, Noga, Budzyń, Porębski.
Unia: Strzelecki - Fryś, Przybył, Mroczka, Wardzała - Pasek, Jodłowski, Wolański, Stańczyk, Pawlak, Grzesiak, Krakowski.