Wybierz region

Wybierz miasto

  Alex Skolnick Trio + Jeff Aug

  Regis
  Bochnia, ul. Regis/1, +48 14 611 69 35

  20:00 Piątek, 5 lutego

  ALEX SKOLNICK TRIO
  Gitarzysta i wspołzałożyciel legendarnej thrashmetalowej formacji Testament już niebawem pojawi się w Polsce ze swoim jazzowo-fusionowym trio.
  Nowojorscy pionerzy Metal Shreddding Jazzu, znanego szerzej jako Shrazz, Alex Skolnick Trio udanie łączą rożne rodzaje i formy muzyczne, jazzowe, bebopowe standardy z wybuchowymi kawałkami heavy metalu, ktore są znane z największych aren świata. Na luzie więc mieszają stylistykę Wesa Montgomery i Joe Passa z Black Sabbath, czy Judas Priest. Panowie Alex Skolnick (gitara i wokal), Matt Zebroski (bębny) i Nathan Peck (kontrabas) stanowią wyjątkowe gwiazdorskie trio, ktore rwie się do grania wymagającej muzyki dla rownie wymagającej publiki.
  Stworzeni jako trzyosobowy zespoł, wyjątkowo zainspirowany muzycznymi podrożami Alexa Skolicka, światowej sławy gitarzysty jednego z najbardziej wpływowych thrashmetalowych grup wszech czasow, AST zachwycają swoją wierną publiczność, przełamując standardy poprzez łączenie, wydawałoby się przeciwstawnych gatunkow muzycznych.
  Wraz ze Stevem Vaiem, Kirkiem Hammettem i Charlie Hunterem, Alex ma wyjątkowy zaszczyt bycia jednym z kilku uczniow wielkiej gwiazdy gitary, Joe Satrianiego.
  Przez ostatnie siedem lat zespoł nagrał trzy albumy: “Last Day in Paradise (Magna Carta, 2007), “Transformation” (Magna Carta, 2004), oraz debiut „Godbye To Romance: Standards For A New Generation (Skol Productions, 2004). Międzynarodowa prasa muzyczna pełna jest zachwytow i wsparcia dla Trio. Od czasow debiutu AST miało swoje recenzje w Billboardzie, Downbeat, Jazziz, The Village Voice i plasował się wiele tygodni na liście radia JazzWeek. Ostatnio zaś trio cieszyło się statusem gwiazdy dnia Jazz Daily Pick stacji NPR.
  JEdny z typowych komentarzy na temat muzyki AST jest cytat z wywiadu dla Gutiar World, jakiego udzielił Kirk Hammett (Metallica): „Uwielbiam ich. Uwielbiam jego robotę. To, co robi Alex, wkładając heavy metalowe kawałki w jazzowy kontekst jest powiewem muzycznej świeżości. Jego wersja „Detroit Rock City” mnie rozwaliła. Ten kawałek, według mnie, nigdy nie brzmiał lepiej! I kiedy się pomyśli, że jazzowe standardy były w swoim czasie takimi popowymi przebojami, to Alex odwala kawał roboty, pokazując dzisiaj, czym jest standard i otwiera całkiem nowe pole do interpretacji.”
  Grając “na żywo”, AST wykonuje mieszankę oryginalnych utworow, stanowiących połowę setu, z własnymi aranżacjami klasycznego zmetalizowano-rockowatego jazzu na bazie utworow Deep Purple, Judas Priest, Pink Floyd, Rush, Black Sabbath, Dio i wielu innych.
  Skład:
  - Alex Skolnick (Testament, Trans Siberian Orchestra): gitara
  - Matt Zebroski: perkusja
  - Nathan Peck (Maynard Ferguson, Maria Maldaur, Richard Cheese): bas

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]