Wybierz region

Wybierz miasto

  Apteka

  Klub Mała Czarna
  Bochnia, ul. Kazimierza Wielkiego/16

  19:00 Sobota, 18 lutego

  • Brak informacji o cenie

  Apteka:
  Jeden z najciekawszych i najbardziej ekscentrycznych zespołow w niezależnym polskim rocku, zafascynowany przede wszystkim gitarową psychodelią, w ktorą oblekł nihilistyczne i dekadenckie, ale też pełne abstrakcyjnego poczucia humoru teksty. Powstał w 1983 r. w Trojmieście z inicjatywy byłego muzyka grupy Pancerne Rowery Jędrzeja "Kodyma" Kodymowskiego i Macieja Błasiaka. Pierwszy koncert dwuosobowej Apteki, ktora początkowo stanowiła punkowy żart ubarwiający szarą codzienność, odbył się w maju '83 w jednym z gdańskich kin. Z czasem zespoł zaczął występować coraz częściej, głownie w klubie "Burdel" w Gdańsku, z ktorym był związany, ale też na Poza Kontrolą '86 w Warszawie w ramach dnia muzyki "odlotowej i awangardowej" - stając się jednym z czołowych przedstawicieli Gdańskiej Sceny Alternatywnej.
  Obecnie Apteka gra trasę koncertową z okazji 25-lecia powstania zespołu. Podczas koncertow fani będą mieli okazję usłyszeć najlepsze utwory Apteki w nowych aranżacjach, a także piosenki premierowe. Gościem specjalnym zespołu podczas występow na żywo będzie Igor Pudło wspołtworca sukcesu Skalpela - najbardziej znanego na świecie polskiego duetu producenckiego. Igor Pudło został też zaproszony do pracy przy tworzeniu unikatowego wydawnictwa, ktore będzie promować jubileuszową trasę Apteki. Będzie to płyta zawierająca 25 piosenek – w tym dwie premierowe.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]