Wybierz region

Wybierz miasto

  Comédie-Française: Mizantrop

  Regis
  Bochnia, ul. Regis/1, +48 14 611 69 35

  19:00 Czwartek, 11 maja

  • Brak informacji o cenie

  To jedna z najlepszych sztuk ojca francuskiej komedii, wieloznaczna i niepoddająca się jednej interpretacji. Spośrod komedii Moliera wyrożnia ją szlachetność głownego bohatera Alcesta, ktorego trzeźwe, cyniczne spojrzenie obnaża śmieszności otoczenia.
  Osiem osob, ktore tworzą swoisty mikrokosmos społeczny, umieszczone są w otwartej przestrzeni, na zewnątrz rezydencji, zamiast w przytulnym salonie. Mobilna przestrzeń ma być metaforą zmienności rzeczywistości wokoł nas. Reżyser twierdzi: „Teatr żyje i rozwija się, karmi się dokonaniami poprzednich wiekow, ale zwraca się w stronę nadchodzącego stulecia. Należę do zespołu teatru repertuarowego i myślę, że bez świeżego podejścia do dzieł klasycznych taki teatr nie ma racji bytu”.

  Czas trwania:
  180
  Gatunek:
  inne
  Reżyseria:
  Clément Hervieu-Léger
  Kraj produkcji:
  Francja
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]