Wybierz region

Wybierz miasto

  Cree akustycznie

  Miejski Dom Kultury w Bochni
  Bochnia, ul. Regis/1

  20:00 Piątek, 13 kwietnia

  • Brak informacji o cenie

  Cree:
  Zespoł został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Nazwę Cree pomogł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel, ktory zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespoł o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespoł Cree. Ogolnopolski debiut Cree odbył się w 1997 r. podczas I Festiwalu Młodej Kultury, a pierwszym sukcesem było zdobycie Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych.
  Z perspektywy czasu wydaje się, że zarowno dla Sebastiana, jak i dla zespołu, przełomowy był rok 2007, gdy ukazała się płyta „Tacy sami”. Cree złapało wtedy drugi oddech, ustabilizował się skład grupy, w nagraniach wziął też udział gościnnie Jerzy Styczyński – gitarzysta Dżemu. Spory sukces albumu sprawił, że Sebastian zaczął częściej pojawiać się w mediach i być kojarzonym nie tylko jako „syn Ryśka”, choć cały czas głownie w ten sposob był przedstawiany. Coraz częściej zaczęły się też przecinać drogi Sebastiana i Dżemu.
  Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: „Żeby żyć, trzeba grać, żeby grać, trzeba żyć”. 15 listopada 2015 ukazała się najnowsza płyta zespołu pt. „Heartbreaker”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]