Wybierz region

Wybierz miasto

  Kinedok z MCBistro - 1. "Kino, moja miłość"

  Mała Czarna Bistro
  Bochnia, ul. Widok/-, +48 60 384 60 46

  19:00 - 20:00 Wtorek, 28 marca

  • Brak informacji o cenie

  Niegdyś duma narodu, teraz - rumuńskie kina zostały zupełnie zapomniane i opuszczone. Mimo tego, w niektorych wciąż tli się życie, pasja i miłość do kina. Victor Purice, bohater filmu jest kinooperatorem, zapalonym miłośnikiem kina. Wraz ze swoimi pracownicami Cornelią i Loreną prowadzi stare kino Dacia Panoramic Cinema w Piatra Neamt. Victor jest prawdziwym menażerem, ktory wraz zespołem stara się za wszelką cenę uchronić jedno z ostatnich tradycyjnych kin przed zamknięciem. Pamiętając złote czasy kina chciałby bardzo, żeby wrocił okres świetności. Cała trojka codziennie zmaga się z przyziemnymi problemami, ktore dają się we znaki coraz mniejszej publiczności: ogrzewaniem sali, opadającym sufitem, rownocześnie starając się uczyć nowej rzeczywistości, w ktorej przyszło im działać. Ich walka,
  bez wsparcia ze strony władz jest jak walka z wiatrakami. Victor jednak nie poddaje się. Film jest portretem jednego z ostatnich niezłomnych, dla ktorych kino znaczy więcej niż tylko budynek.
  Cinema, Mon Amour (pol. Kino, moja miłość)
  reż. Alexandru Belc Rumunia, Czechy 2015 70′
  Serdecznie Zapraszamy!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]