Wybierz region

Wybierz miasto

  Kinedok z MCBistro - 9. "Ameryka"

  Mała Czarna Bistro
  Bochnia, ul. Widok/-, +48 60 384 60 46

  19:00 - 21:00 Wtorek, 20 grudnia

  • Wstęp wolny

  Zapraszamy na 9, ostatnie już spotkanie filmowe w ramach cyklu KineDok z MCBistro!
  Już 20 grudnia, tj. we wtorek o godzinie 19:00 odbędzie się seans czeskiego filmu pt.: "Ameryka" w reżyserii Jana Foukala.
  "Bara jest corką czeskich imigrantow zamieszkałych w Kanadzie, ktora wrociła do Czech aby poznać ojczyznę swoich rodzicow. Honza to piosenkarz i gitarzysta z Pragi, ktory chciałby zamieszkać w Nowym Jorku i zostać kimś takim jak Bob Dylan. Dokument pokazuje wypełnioną marzeniami na jawie podroż dwojki bohaterow ku wolności, ktorej tłem są lasy, wieczorne ogniska i bezkresne niebo. Sto lat po powstaniu pierwszych obozow trampingowych w czeskich lasach, Bara i Honza postanawiają dotrzeć do pierwotnych lokalizacji obozow inscenizując własną ucieczkę do wyimaginowanej Ameryki – ucieczkę zainspirowaną czechosłowacką subkulturą trampingową, ruchem imitującym wyidealizowane życie na łonie przyrody na Dzikim Zachodzie. Podroż dwojga bohaterow staje się uniwersalną opowieścią o przyjaźni, muzyce i marzeniach o wolności. Idąc w ślady sięgającej czasow socjalistycznej Czechosłowacji tradycji „Ameryki na niby” bohaterowie docierają do miejsca, gdzie można czuć się wolnym, gdzie wciąż mieszkają rdzenni Amerykanie, a prerię przemierzają bizony."
  Czechy, 2015 70min
  Przypominamy, że w związku z okresem zimowym projekcja filmu rozpocznie się o godzinie 19:00!
  Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]