Wybierz region

Wybierz miasto

  Kip Winger Solo Acoustic, PiS

  Regis
  Bochnia, ul. Regis/1, +48 14 611 69 35

  19:00 Środa, 21 września

  Kip Winger, zdobywca kilku platynowych płyt, nominowany do nagrody Grammy, umieścił 6 singli na liście Top 40, jest najbardziej znany z gry z swoim zespole Winger i wcześniej, jako basista w grupie Alice’a Coopera. Jednakże szlak jego muzycznej wędrowki jest znacznie dłuższy i szerszy, a najlepiej obrazują go jego solowe albumy “This Conversation seems like a Dream”,” Songs from the Ocean Floor “, “From the Moon to the Sun”, a także najnowsze dzieło “Ghosts, for string orchestra, piano and harp”, ktore, z sukcesem, stało się kanwą dla baletu, ktorego choreografię opracował Christopher Wheeldon z San Francisco Ballet.
  W 1995, po olbrzymim sukcesie Winger, Kip zbudował na wzgorzach Santa Fe własne studio nagrań, gdzie znalazł nieograniczoną przestrzeń do komponowania i rejestrowania muzyki.
  Jeszcze jako dziecko zawsze chciałem dowiedzieć się jak najwięcej o muzyce i występach. Brałem rożnego rodzaju lekcje, studiowałem także balet, jako wzmocnienie wizerunku scenicznego. W tym czasie byłem mocno pod wpływem takich kompozytorow, jak Stravinsky, Debussy, czy Ravel. “Zadawałem sobie wciąż pytanie “kto skomponował tę muzykę?” W ten sposob zacząłem zgłębiać muzykę klasyczną, jednocześnie grają kawałki Van Halen w nocnych barach.
  Kip Winger zdobył olbrzymie muzyczne doświadczenie przez ostatnich 25 lat. 9 albumow zespołu Winger, 4 płyty solowe, ale także jako wokalista Alan Parson Live i muzyk grając z takimi gigantami, jak Alice Cooper, Mark Farner, Roger Daltrey, Neal Schon, czy Bob Dylan. Classic Rock Magazine nazwał go “jednym z najbardziej utalentowanych kompozytorow i aranżerow muzyki rockowej” i chwalił jego “parcie do eksperymentowania”.
  Przez lata Kip kontynuował swoje zainteresowanie komponowaniem. Ukształtował swoj kierunek zgłębiania wiedzy o przedmiocie kompozycji po intensywnych spotkaniach jeden-na-jeden z takimi mistrzami jak Richard Danielpour, ktory obecnie wykłada na Manhattan School of Music i Curtis Institute of Music. Michael Kurek z Blair School of Music na Uniwersytecie Vanderbilt. Profesor Kurek docenił Kipa za “doskonały słuch i wrodzoną wrażliwość muzyczną”, ktora w efekcie daje “pięknie ukształtowane frazy i muzyczne odcienie”.
  Orkiestra Symfoniczna miasta Tucson jest pierwszą, ktora wykonała, w ramach prapremiery podczas MasterWorks Chamber Orchestra Series w sezonie 2009/2010, kompozycję C.F. Kipa Wingera “Ghosts”. Ostatnio zaś Kip ukończył “Coversations with Nijinsky”, dzieło na orkiestrę, ktore Winger określa jako “akompaniament do wcześniej niewidzianych tańcow Nijinskiego”.
  Kip Winger wystąpi w bocheńskim Kinie Regis 21 września, w ramach swojej akustycznej solowej trasy. Będzie to jego pierwszy i wyłączny koncert w Polsce. Artysta wykona akustyczne wersje największych przebojow zespołu Winger oraz swoich solowych utworow. Wieczor otworzy bocheńskie akustyczne duo PiS, czyli Robert Mastalerz (voc.) i Piotr Lekki (git.).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]