Wybierz region

Wybierz miasto

  Kultura Na Widoku w Bochni

  Rynek w Bochni
  Bochnia, ul. Rynek/

  13:00 Niedziela, 19 lipca

  • Wstęp wolny

  Filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia – ponad 900 utworow w cyfrowej wersji można znaleźć na instalacjach Kultury Na Widoku - ogolnopolskiej kampanii społecznej fundacji Legalna Kultura.

  W ramach projektu Art & Salt organizowanego przez Stowarzyszenie "Kotłownia" multimedialne regały przyjadą także do Bochni i staną w samym centrum miasta. Oficjalne otwarcie nastąpi 19 lipca, w niedzielę, na Bocheńskim Rynku o godz.13.00

  Gorąco zapraszamy !

  Multimedialna biblioteka od maja krąży po całej Polsce. Łącznie odwiedzi 48 miejsc i 14 festiwali, podczas ktorych posiadacze smartfonow, tabletow i użytkownicy Internetu poznają bogactwo legalnych źrodeł w sieci oraz będą mogli pobrać interesujące ich utwory – muzykę, gry, książki, filmy, a także zasoby dotyczące historii Polski. Umożliwią to skrocone linki gotowe do wpisania w przeglądarkę internetową i kody QR oraz dostępna non-stop darmowa sieć wi-fi. Nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za poźno, żeby wyrobić w sobie nawyk sięgania po kulturę z legalnych źrodeł.

  Na regałach znajdziemy m.in. płyty Natalii Przybysz i Artura Rojka oraz literackie bestsellery takie jak powieść Olgi Tokarczuk „Księgi Jakubowe”, czy „Ziarno prawdy” Zygmunta Miłoszewskiego. Udostępnione filmy to polskie produkcje ostatnich 10 lat – filmy fabularne, dokumentalne, animowane, międzynarodowe koprodukcje. Nie zabraknie też światowej klasy kina zagranicznego. Znajdziemy rownież coś dla najmłodszych widzow oraz… kino nieme! Na filmowych regałach odnaleźć można także słynne polskie plakaty do znanych filmow, kultowe animacje m.in. Juliana Antonisza, nagrania koncertow i spektakli teatralnych.

  W sąsiedztwie tej typowej oferty kulturalnej znajdą się zdigitalizowane materiały z czasow „Solidarności”: ulotki, instrukcje strajkowe, podziemne gazety, plakaty i znaczki, a także książki, nagrania i filmy, w tym rownież zasoby z Ośrodka Karta m.in. z kolekcji „Solidarność – narodziny ruchu” wpisanej na Światową Listę Programu UNESCO „Pamięć Świata”.

  Kultura Na Widoku uzyskała wyrożnienie „Patronat Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Samorządności”. Projekt realizuje Fundacja Legalna Kultura. Partnerami strategicznymi są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej.

  www.artandsalt.pl
  www.kulturanawidoku.pl

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]