Wybierz region

Wybierz miasto

  Maria Skłodowska-Curie

  Regis
  Bochnia, ul. Regis/1, +48 14 611 69 35

  16:00, 18:00 Poniedziałek, 6 marca

  • Brak informacji o cenie

  „Maria Skłodowska-Curie” to wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki. Historia niezwykłej kobiety, ktora nie wahała się iść za głosem serca, a dzięki inteligencji, wiedzy i nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. To rownież niepowtarzalna podroż w czasie do Paryża z przełomu wiekow – miasta sztuki i odkryć, ktore zmieniały świat.
  „Maria Skłodowska-Curie” to wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu odkrywczyni dwoch pierwiastkow – polonu i radu, ale także portret Skłodowskiej, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematow i sprzeczności. Była pierwszą kobietą, ktora zdobyła Nagrodę Nobla i do tej pory pozostaje jedyną kobietą wyrożnioną dwukrotnie tą nagrodą. Jako pierwsza w Europie uzyskała tytuł doktora, a w 1906 roku przyznano jej profesurę i rownocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu.
  Jednak droga do sławy wiodła ścieżką pełną wyzwań i wyrzeczeń. By wypełnić misję dla ludzkości, Skłodowska musiała zmierzyć się z samotnością w obcym kraju i nieoczekiwaną śmiercią męża. A także bronić swych racji w świecie naukowym zdominowanym przez mężczyzn. Z emocjonującej i pełnej zwrotow akcji batalii, wyszła jednak zwycięsko, jako osoba godna naśladowania, zasługująca na podziw i wybitna pod każdym względem. Stała się najbardziej wpływową kobietą swoich czasow. O ktorej Albert Einstein miał powiedzieć, że ze wszystkich ludzi sukcesu, tylko ona jedna nie zmieniała się pod wpływem sławy.

  Czas trwania:
  100
  Gatunek:
  dramat
  Reżyseria:
  Marie Noelle
  Scenariusz:
  Marie Noëlle, Andrea Stoll
  Obsada:
  Karolina Gruszka, Charles Berling, Fabrizio Rongione, Izabela Kuna, Daniel Olbrychski, Piotr Głowacki
  Muzyka:
  Bruno Coulais
  Data premiery:
  2017-03-03
  Kraj produkcji:
  Polska, Belgia, Francja, Niemcy
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]