Wybierz region

Wybierz miasto

  Muzyka Zaklęta w Drewnie 2017

  Kościół pw. Wszystkich Świętych
  Sobolów, ul. Sobolów/, +48 14 685 44 80

  16:30 Niedziela, 25 czerwca

  • Wstęp wolny

  Koncert The Singing Heads w ramach wspołpracy z Festiwalem KOLORY POLSKI.

  W niezwykłej scenerii Szlaku Architektury Drewnianej od 2007 roku odbywają się koncerty w ramach Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie. Każdy rok otwierany jest koncertem kolęd, następnie rożnorodna muzyka rozbrzmiewa na Szlaku w letnie miesiące. Program wyjątkowo rożnorodny; oprocz muzyki dawnej proponowane są rownież wspołczesne brzmienia np. jazz. Podczas Festiwalu można także obejrzeć widowiska taneczne i misteria sceniczne.
  Koncerty Muzyki Zaklętej w Drewnie są zaproszeniem do odkrywania urokow Małopolski; poznawania bogatego dziedzictwa kulturowego regionu jakim jest Szlak Architektury Drewnianej, wypoczywania w malowniczych zakątkach Małopolski.
  W każdą letnią niedzielę zapraszamy do odkrycia innego drewnianego zabytku, poznania okolicy w ktorej się znajduje i wysłuchania muzyki, ktora rozbrzmiewając w tak niecodziennych wnętrzach i plenerach, przenosi w inny wymiar.
  A Muzyka ma już swoich przyjacioł - wspaniałych artystow: wirtuozow, ktorzy ożywiają swoje instrumenty i wydobywają z nich najpiękniejsze dźwięki; zespoły wokalne, ktore poruszają nas wyłącznie za pomocą swoich głosow. Muzycy dzielą się swoimi umiejętnościami i talentami, by przybyli goście poczuli się wyjątkowo; usiedli w kościele czy cerkwi, w małej, drewnianej ławeczce. Unieśli głowę, spojrzeli na kilkusetletnie polichromie wykonane przez wędrownych malarzy, na rzeźby, ołtarze, chrzcielnice, ktore stoją tu niezmiennie od pokoleń. Skanseny, dwory, zabudowa małomiasteczkowa, czyli świadectwa dawnych czasow to miejsca magiczne, ktore rownież potrafią przenieść w inny wymiar. A gdy zamkniemy oczy i wsłuchamy się w zaklętą w drewnie muzykę, choć na chwilę odzyskamy spokoj i rownowagę ducha.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]