Wybierz region

Wybierz miasto

  Opera "Wesoła wdówka"

  Regis
  Bochnia, ul. Regis/1, +48 14 611 69 35

  19:00 Czwartek, 24 września

  Retransmisja The z Metropolitan Opera.
  Reżyseria: Susan Stroman.
  Obsada: Renee Fleming, Nathan Gunn, Jeff Mattsey, Sir Thomas Allen i inni.
  Nieczęsto się zdarza, by byt całego państwa zależał od uczuć jednej osoby. Chyba że tym państwem jest Pontevedro, a decydującą w tej kwestii osobą – bawiąca w Paryżu Hanna Glawari, ktora po mężu bankierze odziedziczyła 20 milionow. Jeśli wyjdzie za cudzoziemca i jej pieniądze opuszczą granice państwa – Pontevedro zbankrutuje. Gra toczy się o majątek i miłość.
  Broadwayowska reżyserka i choreografka Susan Stroman, ktorej biografia artystyczna obejmuje liczne Nagrody Tony za inscenizacje musicali, debiutuje na scenie Met nową inscenizacją szampańskiej operetki Lehara „Wesoła wdowka”. Sopranistka Renee Fleming dodaje nową postać – Hanny, owdowiałej milionerki – do swego bardzo obszernego już repertuaru. Dyrygent Sir Andrew Davis zgromadził gwiazdorską obsadę, ktora obejmuje rownież barytona Nathana Gunna jako ukochanego Hanny, Daniła; tenora Aleka Shradera jako młodego szlachcica, Kamila de Rosillon, i barytona Sir Thomasa Allena w roli barona Zety. Kelli O’Hara, gwiazda Broadwayu, najbardziej znana ze spektakli „Południowy Pacyfik” i „The Light in the Piazza”, debiutuje na deskach Met jako zalotna żona barona – Walentyna. Operetka jest wykonywana w języku angielskim, w nowym tłumaczeniu Jeremy’ego Samsa. Najbardziej znane dzieło Lehara jest faworytem publiczności od swej premiery w 1905 roku m.in. dzięki tak popularnym melodiom, jak choćby walc „Usta milczą, dusza śpiewa”.
  Przedstawienie z polskimi napisami.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]