Wybierz region

Wybierz miasto

  Simon Phillips Protocol

  Oratorium Świętej Kingi
  Bochnia, ul. Pl. Św. Kingi/9

  19:00 Niedziela, 8 maja

  Simon Phillips Protocol:
  Kompozytor, producent, inżynier dźwięku, Simon Phillips jest bez wątpienia jednym z najbardziej cenionych i szanowanych perkusistow świata, ktorego styl nie tylko odzwierciedla jego talent techniczny, ale także wyrożniającą się muzyczną wrażliwość. Czy to w rocku, fusion, czy w jazzie Simon aplikuje tę swą precyzję i intensywność w swoim bębnieniu, w ktorym nigdy nie brakuje emocji i uczucia.
  Profesjonalna kariera Simona rozpoczęła się w wieku lat dwunastu podczas występow z zespołem jego ojca, Sida. Po skończeniu dwudziestu lat rozpoczął drogę na szczyt swojej błyskotliwej kariery. Rozbudowując swoje umiejętności o komponowanie, Simon nagrał swoj pierwszy solowy album „Protocol” w 1988r., po ktorym w 1992 r. wydał album live „Force Majeure”. W tym samym roku dostał propozycję dołączenia do składu TOTO podczas ich trasy “Kingdom Of Desire”. W ten sposob rozpoczął się okres 21 lat wspolnej drogi.
  W 2009 r. roku Simon ponownie sformował swoj solowy zespoł i koncertował w Japonii. 25 lat po nagraniu swojego pierwszego solowego albumu Simon wydał „Protocol II” z udziałem Andy Timmonsa (git.), Ernesta Tibbsa (bas) i Steve’a Weingarta (klawisze). Zespoł pod nazwą Protocol II zagrał trasę po Europie, USA i Japonii. Na początku 2014 r. Phillips uznał, że po 21 latach czas na opuszczenie szeregow TOTO. Wraz z wydaniem „Protocol III” oraz następującą po nim trasą po Europie i Japonii rok 2015 był jednym za najbardziej pracowitych lat Simona Phillipsa. Nie inaczej wygląda plan na 2016 r.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]