Wybierz region

Wybierz miasto

  Spacer historyczny po cmentarzu bocheńskim

  I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni
  Bochnia, ul. Pl. Św. Kingi/1, +48 14 611 50 62

  12:00 - 13:00 Niedziela, 5 listopada

  • Brak informacji o cenie

  Spacer historyczny po cmentarzu bocheńskim z motywem przewodnim "Groby nauczycieli Gimnazjum i Liceum Ogolnokształcącego im. Krola Kazimierza Wielkiego".
  Cmentarz bocheński przy ul. Orackiej jest jedną z najstarszych nekropolii pozakościelnych na ziemiach polskich – zarowno Cmentarz Powązkowski, jak i Rakowicki powstały poźniej! Poświęcony został przez miejscowego proboszcza Marcina Drygalskiego 5 listopada 1787 roku, zatem w tym roku mija właśnie 230 lat od tamtego wydarzenia. Z tej okazji Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni proponuje comiesięczne spacery po cmentarzu, ktore będą odbywać się rożnymi trasami „tematycznymi”. Umożliwią one systematyczne i stopniowe poznawanie biografii ludzi, ktorzy za życia tworzyli historię i kulturę miasta, działali w wielu miejscowych instytucjach, zasłużyli się na rozmaitych polach aktywności, a także podejmowali rozmaite działania poza Bochnią. Proponowane przez nas spacery stanowią kontynuację rozpoczętej już kilkanaście lat temu tradycji – odwiedzania grobow zasłużonych bochnian oraz grobow ilustrujących na rożne sposoby dzieje samej nekropolii.
  Pierwsze spotkanie będzie nawiązywało do obchodzonego w tym roku jubileuszu Gimnazjum i Liceum im. Krola Kazimierza Wielkiego.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pamiętasz, jak się mieszkało w PRL-u? [QUIZ]